Přestože si tato brazilská modelka nikdy nemohla stěžovat na nedostatek pracovních nabídek, nejvíce času v minulém roce věnovala mateřským povinnostem. Rok po porodu svého prvního dítěte dcery Valentiny se ovšem chtěla zase naplno ponořit do práce, a proto potřebovala shodit přebytečná kila, která nabrala v průběhu těhotenství. Řešila to přísnou dietou založenou na příjmu vysokého obsahu bílkovin, minima sacharidů a kondičním cvičením. Cíl měla jasný. Co nejdříve ukázat své dokonalé tělo na přehlídce luxusního spodního prádla, kde byla vždy královnou mola.


Dře dvě hodiny denně

Jako čtvrtá nejbohatší topmodelka světa s odhadovaným ročním příjmem kolem 135 milionů korun si mohla dovolit ty nejlepší trenéry a dietology, kteří se postarali nejen o její jídelníček, ale i o pravidelný trénink. Sama Adriana ale připustila, že zhubnout několik kilo a nabrat opět svalovou hmotu pro ni prý nebylo nic těžkého. „Bylo to snadné, vlastně jsem byla na své váze už za měsíc,“ prozradila modelka.

Samozřejmě slovo snadné je v případě už tak štíhlé Adriany dosti relativní pojem. Ve fitness trénovala dvě hodiny denně, skákala přes švihadlo a věnovala se dalším vysoce účinným kardio cvičením, jako například boxu. „Box je jeden z nejrychlejších způsobů, jak se dostat do formy, protože urychlí proces hubnutí. Navíc je energický a člověka zároveň odreaguje,“ říká David Huf, který u nás trénuje několik předních modelek.

 


Čokolády se nevzdala

Než Adriana otěhotněla, svěřila se, že díky pravidelnému cvičení si může dovolit sníst cokoliv, což pro ni jakožto milovnici čokolády bylo skvělé. Čokolády se nevzdala ani v době, kdy začala držet dietu. „Dva čtverečky denně jsem si klidně dala,“ přiznala se modelka.

Jídelníček byl totiž ušit na míru jejím brazilským kořenům. Hodně zeleniny, ovoce a občas nějaká ta sladkost. Takže když si dopřála něco více kalorického, zbytek potravin se ten den skládal pouze ze salátů a nízkotučných příloh. Speciální odtučňovací kúru si pak předepsala týden před přehlídkou, kdy pila jen čerstvé ovocné šťávy nebo zelený čaj a jedla jednu malou misku rýže denně. A protože Adriana Lima sází na potraviny v té nejčistší formě, všechno jídlo bylo převážně bio kvality, zakoupené ve specializovaných obchodech.

 

Tipy podle Adriany:

Chcete se zbavit celulitidy a získat zpět své štíhlé křivky? Známá supermodelka doporučuje vyhýbat se těmto potravinám:

  • Kofein, mléko, alkohol
  • Upravené potraviny s aditivy (sůl, cukr)
  • Maso (kromě krůtího)
  • Léky (s výjimkou případů, kdy jsou předepsány ze zdravotních důvodů)


Vaříme s Adrianou Limou:

Recept: Cukety dušené s rajčaty a bazalkou

Připravte si: 1 kg zralých rajčat, 1 kg cuket, 4 stroužky česneku, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 

 Autor: Soňa Puchmertlová | Fotografie: www.isifa.com