Limonádová dieta je v Americe poměrně populární. Především u celebrit, které na ni i přes varování odborníků nedají dopustit. Věrnou příznivkyní je i zpěvačka Beyoncé, která se na tento způsob stravování naposledy vrhla krátce po porodu své dcery. Dodržet tento dietní program ovšem není vůbec jednoduché. Povolen je pouze zvláštní nápoj z javorového sirupu a kajenského pepře, a proto ho dietologové odsuzují. Je totiž nepřirozeným zásahem pro organismus a působí skokově, což u většiny případů může vyvolat pouze dočasný úbytek kilogramů, tzv. jojo efekt. Sama Beyoncé se nechala slyšet, že je vlastně v průběhu diety stále hladová, ale za výsledek jí to prý stojí.

 

Shodila deset kilo za čtrnáct dní

Odborníci na hubnutí nepovažují tento speciální drink za ideální dietu, ale zároveň upozorňují na jeho blahodárné účinky. Je totiž založen na pročišťující bázi. Obsahuje látky, které odbourávají nebezpečné toxiny z těla, čistí ledviny, žlázy a v neposlední řadě udržují optimální krevní tlak. V případě Beyoncé zabral nápoj přesně tak, jak si přála. Shodila deset kilogramů za čtrnáct dní. Po limonádě prý ale zpěvačka sáhne vždy jen v krajním případě, a to když potřebuje za krátkou dobu shodit několik kilogramů. I tak si ale nezapomene vždy postěžovat, jaká to jsou pro ni muka. „Všichni ostatní se při natáčení cpali koláčky a já pila jen limonádu. Byla to obrovská oběť,“ vzpomíná na hladové období.

 

To ale není všechno…

Podle médií se zpěvačka vrátila i ke svým oblíbeným aktivitám. Kromě péče o svou novorozenou dceru prý stíhá i pravidelné cvičení. Pětkrát do týdne trénuje se svým trenérem na problémových partiích, kterými jsou bříško, hýždě a boky. Každé ráno si také udělá sto dřepů a sto výpadů. Aby se jí trénink neomrzel, upravuje si sportovní program podle nálady. Když se nechce potit v posilovně, jde si třeba zaběhat do parku nebo zaplavat do bazénu. Není tajemstvím, že Beyoncé si udržuje štíhlé nohy také pravidelnou chůzí na jehlových podpatcích, které nosí sedm dní v týdnu. Ovšem sama přiznává, že když přijde domů, je ráda, když střevíčky sundá z nohou.

 

 

Tipy podle Beyoncé Knowles

  •  Doma má vždy kvalitní čerstvou zeleninu. Především dýni, mrkev, salát a rajčata.
  •  Místo tučné smetanové zmrzliny si dává ovocné sorbety.
  •  Zásadně si nekupuje polotovary.
  •  Večer pije bylinkové čaje.
  •  Snídá v 7 hodin ráno, večeří nejpozději v 7 hodin večer.

 

Vaříme s Beyoncé Knowles:

 

Recept: Rýže s dýní a parmazánem

Připravte si: 400 g rýže, 40 g dýňové dužiny, 150 g másla, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...


Autor: Soňa Puchmertlová | Fotografie: www.isifa.com