Hvězda filmů Děvčátko či Modrá Laguna byla díky svým dlouhým, štíhlým nohám několik let tváří oděvní značky Calvin Klein a mnohokrát se objevila i na titulní straně prestižního magazínu Fitness. Brooke zde pyšně ukazuje své tělo v sexy bikinách a je patrné, že ani s přibývajícími roky se její postava vůbec nemění. Jak to dělá? Krásná herečka se tajemstvím svého hubnutí a triky, které jí pomáhají formovat postavu, netají. Celý život se řídí osvědčenými návody, které jí už jako malé vštěpovala matka. Její jídelníček je tvořen hlavně ovocem v různých formách.


Ovocný jídelníček podle Brooke

Výhody této diety, v níž se konzumují malé porce nekalorické stravy, nejsou blahodárné jen co se hubnutí týče. Brooke si pochvaluje, že tato metoda zároveň udržuje přiměřenou hladinu cukru v krvi a omlazuje i její vzhled. Velké množství vody, které ovoce obsahuje, hydratuje pokožku a působí na růst vlasů. V jejím jídelníčku ale najdete také mléčné výrobky a celozrnné potraviny.

Herečka začíná den dvěma jablky, menší dávkou řeckého jogurtu a plátkem slunečnicového toustu. K obědu si pak většinou dává velkou porci ovocného salátu nebo vajíčka na různé způsoby. Na večer si rovněž nezapomene přichystat výživný ovocný koktejl, který vypije ještě před jídlem. Místo tučného dezertu si pak raději dá sorbet bez přidaného cukru. „Dnes je pro mě mnohem náročnější shazovat kilogramy než před deseti lety. Zároveň je ale život krátký na to, abych se neustále hlídala. Proto si občas i dopřávám,“ prozradila herečka. Nejčastěji prý hřeší bílým pečivem, těstovinami a čokoládou. Snaží se ale vyhnout zmrzlině a červenému masu.

 


Sportuje i s dětmi

Drobné prohřešky Brooke kompenzuje pravidelným cvičením ve fitness. Díky sportu se prý cítí velmi dobře i po psychické stránce. Trénuje hodinu každý den, a to i když zrovna natáčí. „Snažím se hodinu denně dělat jakýkoliv druh cvičení podle fitness programu. Je to někdy až nadlidský výkon, protože natáčím třeba i 16 hodin, ale i tak si o pauze vždycky někde lehnu a začnu s posilováním.“

Ani jako matka dvou dětí nezahálí. „Mateřská jde se cvičením skloubit naprosto perfektně. Ať mi nikdo neříká opak,“ prohlašuje Brooke. Když se jí narodila první dcera Rowan, pokaždé když usnula, rozhodila na podlaze podložku a cvičila, dokud se dcerka nevzbudila. Když se jí pak narodila druhá holčička, brala je obě do parku, kde jezdila s velkým kočárkem na bruslích nebo běhala. Nejvíce se ale herečka odreaguje a zapotí při spinningu a józe – ta jí pomohla hlavně v poporodním období, kdy trpěla depresemi.

 

Vizitka Brooke Shieldsové

Celé jméno: Brooke Christa Camille Shields
Datum narození: 31. 5. 1965
Místo narození: New York City, USA

  • Bylo jí pouhých 8 let, když se její matka rozhodla vybudovat jí kariéru. Svou dceru tenkrát nechala nafotit zcela nahou a v 10 letech dostala zaplaceno za to, že se objevila v Playboyi. Tím zároveň odstartovala i její modelingovou kariéru. Zakladatelka Ford Models Eileen Ford kvůli Brooke zřídila dětskou divizi. V roce 1980 se stala Shields nejmladší modelkou, která se objevila na obálce módního magazínu Vogue.
  • Svou první filmovou roli získala v roce 1978 ve filmu Louise Malleho Děvčátko, kde hrála dítě, které žilo v nevěstinci. Nejvíce na sebe ale upozornila ve filmu Modrá Laguna a Endless Love.
  • Čtyřikrát za sebou vyhrála People's Choice Award v kategorii Nejoblíbenější mladý umělec.
  • Účinkovala také v mnoha televizních pořadech a později si zahrála malé role v populárních seriálech, jako jsou třeba Přátelé, Plastická chirurgie nebo sitcom Dva a půl chlapa. Pravidelnou roli pak získala v roce 2008 v seriálu Džungle rtěnek.
  • Vystudovala francouzskou literaturu na Princeton University.

 

Vaříme s Brooke Shields:
 

Recept: Pomerančový salát s fenyklem a cibulí

Připravte si:  2 velké zralé pomeranče, 3 hlívy fenyklu, 2 malé červené cibule, šťáva z ½ citrónu, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

Brooke Shields ráda nakupuje designové věci. Možná by ji zaujaly i židle z článku Moderní židle, které nám skvěle padnouAutor: Soňa Puchmertlová | Fotografie: www.isifa.com