Dnes se to touto hvězdou na obálkách časopisů jen hemží. Už přes dva roky si drží vysokou pozici ve stovce nejkrásnějších žen světa. Evangeline Lillyová má záviděníhodnou postavu, kterou si získává stále velkou pozornost. Jaké je její tajemství?

 

Jídlo si umí vychutnat

I když tomu nebudete asi věřit, s dietami nemá Eve, jak ji přátelé oslovují, nic společného. Dobré jídlo totiž miluje a neumí si ho odepřít. Snídaně sice slouží herečce především jako nevyhnutelná stanice mezi vstáváním a obědem, ale i tak si v tuto dobu velice ráda dává své oblíbené cappuccino-latte a k němu kousek sladkého pečiva. Krásná chvilka požitků jí ale začíná kolem druhé hodiny odpolední. Na oběd si Eve dává klidně i několik chodů, od zeleninového salátu přes grilovanou rybu po plátek bílého masa. Dezert pojímá již trochu střídměji, ale má ho přece, a to ve formě kousku ovoce nebo sýra.

Evangeline miluje italskou gastronomii a podle toho vypadá i její jídelníček, který se většinou skládá právě z delikates této kuchyně. Klasickou večeří u ní tedy bývají buď těstoviny, nebo pizza – ale ta zcela tradiční, upečená ve velikosti dlaně. Ovšem v restauraci je schopná strávit celý večer, a to klidně nad desetichodovým menu. Dobře ví, že druhý den všechny kalorie vysportuje. Eve je totiž vášnivá sportovkyně.

 

Šlápněte do pedálů jako Eve

Herečka jednou za čas vymění auto za kolo a ujede stresu i přebytečným kilogramům. Tělo totiž začne efektivně spalovat tuky už po 30 minutách plynulé jízdy. Ale abyste dosáhli váhového úbytku, měli byste jezdit jako Eve třikrát týdně nejméně hodinku. Navíc vaše tepová frekvence by měla být v aerobním pásmu, tj. mezi 65-75 % vaší maximální tepové frekvence (tu spočítáte když od čísla 226 odečtete svůj věk). Abyste ji ale nemuseli měřit manuálně a přerušovat kvůli tomu jízdu, pořiďte si měřič tepové frekvence. Ten má většinou podobu hodinek. Připnete si ho na ruku a on měří a ukazuje aktuální hodnoty, lepší přístroje uvádějí také spotřebu kyslíku a kalorií. Evangeline při cyklistice také pravidelně doplňuje tekutiny, nejčastěji vodu bez bublinek, neslazený čaj nebo iontové nápoje. „Na kole si zlepšuji nejen fyzickou kondici, ale vyčistím si i hlavu a zbavím se stresu,“ říká půvabná herečka.


Co jste o ní možná nevěděli:

 

  • Miluje sladké. Nejvíce skořicovou zmrzlinu.
  • Každý den si najde čas na pohyb. Kromě cyklistiky chodí pravidelně do posilovny a na golf. V létě pak surfuje a v zimě preferuje snowboarding.
  • Když má chuť na těstoviny, volí celozrnné.
  • Nepije tvrdý alkohol a vynechává vepřové maso.

Vaříme s Evangeline Lillyovou:

Recept: Těstoviny s omáčkou z rajčat a mandlí

Připravte si: sůl, 500 g špaget nebo makaronů, 350 g zralých rajčat, která ale nesmí být měkká, 1 velký svazek bazalky, 3 stroužky česneku, 80 g oloupaných mandlí, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 Autor: Soňa Puchmertlová | Fotografie: ČTK/ABACA / AP