Dnes bere tato sexy blondýnka honorář ve výši 20 milionů dolarů. Jak příjemná změna proti začátkům, kdy na jeden casting musela chodit i dvacetkrát. V šestnácti totiž podepsala smlouvu s agenturou Elite a až do jedenadvaceti obrážela mola v Evropě, Japonsku nebo Maroku. 

„Jako herečka mohu vyprávět příběhy, jako modelka jsem jen obrázek nebo věšák,“ komentovala tehdy svůj život Cameron. Bez jakékoliv herecké průpravy vyrazila na casting na film Maska (1994), kde se hledalo obsazení pro hezkou stafáž k tehdejší hvězdě první velikosti Jimovi Carreymu. Po dlouhém konkurzu, který čítal dvanáct kol, vysněnou roli nakonec dostala. Ač film jednoznačně patřil slavnému komikovi, scéna, kdy mu do kanceláře vpluje zmoklá vnadná blondýnka s podmanivým pohledem, objevila světu nový sex symbol.


Fitnessová narkomanka

Od té doby Cameron dostávala jednu nabídku za druhou a vždy byla ozdobou filmu, ve kterém zrovna hrála. Život hollywoodské smetánky ji nijak zvlášť neovlivňoval, i když se povídá, že na večírcích neváhá vypít hned několik velkých sklenic vodky se šampaňským.
Přesto nikdy nepůsobila skandály a vždy, když měla dost, zavčas odešla po svých domů.

Cameron funguje celý život jako samostatná jednotka. Jednou dokonce prohlásila, že vlastně ani neví, jestli kromě svých koček dokáže s někým dalším žít ve společné domácnosti. Ve stravovacích návycích je taky solitér a vůbec ji netrápí výtky některých trenérů. S klidem navštěvuje fastfoody a netají se tím, že zbožňuje hranolky a hamburgery. „Vedle kaviáru samozřejmě,“ dodává ironicky. Přesto vždy, když je na place, všechny oslní perfektní vysportovanou postavou. Cameron si sice dopřává všechno, na co má chuť, v posilovně pod vedením zkušených trenérů však tráví většinu svého volného času.

 


Odbornice na kuřecí maso

„Mám to štěstí, že mám rychlý metabolismus a vášeň pro sport, takže ani po třicítce se moje postava nijak zvlášť nezměnila,“ vysvětluje herečka. Tajemství úspěchu tkví ve velké škále růtných sportů, kterým se Cameron věnuje. Svou kondici zlepšuje pomocí rotopedu a běžeckého trenažéru. Jednotlivé partie těla pak modeluje spinningem a cviky na různých posilovacích strojích. Kromě toho herečka doporučuje také surfování, lyžování, pilates a další balanční cviky.

V průběhu natáčení pak dbá i na svůj jídelníček. V zákulisí je pro ni přichystaný vždy dostatek specialit z masa a mořských plodů, nechybí mísy s ovocem a zeleninou, ořechy, vejci a mléčnými výrobky. Ani doma se herečka nezříká dobrého jídla. Svůj den nejraději začíná proteiny v podobě kuřete. „Může to znít divně, ale správně grilované či vařené kuře bez kůže má nízký obsah tuků a vysoký obsah bílkovin,“ říká Cameron.

 

Recept: Zabalené kuře

Připravte si: 100 g kuřecích prsou, šťáva z 1 limety, čerstvé, najemno nasekané bylinky, 1 lžíce kapary , Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

  Další zajímavosti ze života usměvavé hvězdy si můžete přečíst v článku Cameron Diaz: „Chtěla bych být tlustší.“Autor: Soňa Stehlíková | Fotografie: www.isifa.com