Aleš je se svou kuchyní moc spokojený. „Kuchyňskou linku jsem si vybavil sám a i se spotřebiči mi nadmíru vyhovuje. Nemá cenu dělat kompromisy a šetřit na věcech, které používám každý den. Myčka je tak tichá, že ji mohu bez výčitek zapnout i v noci. Když jsem okusil výhody samočisticí trouby, už bych neměnil.“

Moderátor miluje příležitostné vaření, při kterém experimentuje. „Je to mnohem lepší než přesně dodržovat recepty.“

K jeho specialitám patří například výborný špenát. Vůně linoucí se z kuchyňského koutu vábí jistě nejen návštěvu, ale i jeho sousedy. „Jsem pro vaření prostě zrozený a moc mě to baví. Především je to proto, že vařit nemusím a nikdo mi to nenařizuje.“

Tip pro gurmány podle Aleše

Steak

„Není nad to dát si pořádný kus masa. Takový
grilovaný steak dokáže potěšit nejen žaludek,
ale i oči.“

Špenátová polévka

„Špenát opravdu miluju, a to na všechny způsoby.“

Víno

„Když mám chuť na alkohol, vždy vyhrává dobré a kvalitní víno.“

Zelená lahoda

Ingredience:

700 g brambor, půl lžičky drcených hořčičných semínek, 2 lžičky kmínu, velká špetka pálivé papriky, utřený stroužek česneku, lžíce čerstvě nastrouhaného zázvoru, citronová šťáva, 2 lžíce vody, 2 lžíce olivového oleje, 50 g másla, 350 g čerstvých nebo zmrazených listů špenátu, jogurt

Postup:

 1. Oloupejte brambory, pokrájejte je na kousky o velikosti sousta a v osolené vodě uvařte doměkka.
 2. Do misky nasypte půl lžičky drcených hořčičných semínek, dvě lžičky kmínu, velkou špetku pálivé papriky, utřený stroužek česneku a lžíci čerstvě nastrouhaného zázvoru.
 3. Zakápněte citronovou šťávou a dvěma lžícemi vody. V pánvi rozpusťte ve dvou lžících olivového oleje máslo. Brambory osušte, vložte do pánve, shora zmáčkněte spodkem vařečky a za občasného promíchání smažte na vyšším plameni, až získají zlatou a křupavou kůrčičku. Pak je přemístěte na talíř.
 4. Do pánve vložte připravenou směs koření s citronem a vařte, dokud se neodpaří tekutina. Zvyšte plamen, přimíchejte čerstvé nebo zmrazené listy špenátu a na vysokém plameni vařte dvě až tři minuty, dokud listy neovadnou.
 5. Do pánve vraťte brambory, aby se smíchaly se špenátem a prohřály.
 6. Ochuťte podle libosti a podávejte s jogurtem.

Story č. 48

 
 • TEREZA BRODSKÁ nikdy nebyla ve stínu svých slavných rodičů, a také neměla čas na hlouposti. Čemu všemu ji naučila Ulice a proč není svět dokonalý?
 • Když ALICE, tehdy ještě Fojtíková, začala chodit s frontmanem skupiny Olympic PETREM JANDOU, řekl jí její tatínek, že výsledkem bude jen vzpomínka na zajímavý románek. Všechno je ale jinak! 
 • Herečka a moderátorka LAĎKA NĚRGEŠOVÁ miluje retro, a tak vznikla fashion story s nostalgickým názvem Čaj o páté, oslavující ženskost a styl hvězd starého Hollywoodu.
 • Chrabrý záchranář ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, herec PETR VÁGNER, si před několika dny odvezl z porodnice syna Samuela Maxe. 
 • Moderátor ALEŠ CIBULKA je nejen vynikající řečník, ale i šikovný kuchař. Jak sám říká, pro vaření je prostě zrozený…

Chcete vědět více ze světa celebrit? www.Story.cz

Text: Jana Fikotová
Foto: Ivan Kahún, archiv