Za roli se občas musí platit, a pokud jde ve filmu o jídlo, většinou se to podepíše na postavě. Osm kilogramů navíc. To je cena za ztvárnění slavné americké kuchařky, kterou si oscarová herečka zahrála v komedii Julie a Julia. Ale ani ta ji neinspirovala k tomu, aby se u plotny cítila jako doma.

„Strašně ráda jím, ale k smrti nerada vařím. Mám to po své mamince. Ta vždycky říkala, že z vaření má nejraději, když může objednat večeři v restauraci,“ prozradila oscarová herečka.

Občas ale Meryl nic jiného nezbývá a v kuchyni něco dobrého vyčaruje. „Vím, že jídlo může být i uměleckým dílem, ale není to zrovna moje parketa. Ze všech těch kuchařských rad pokládám za nejdůležitější nauku o noži. Pochopila jsem ji, když jsem se musela naučit rychle krájet cibuli. Jakmile je nůž přiměřeně těžký a pěkně ostrý, je to naprostá hračka.“
 

Kuře na medu

Ingredience: 

1 kuře, 2 lžíce medu, 2 lžíce, sójové omáčky, 2 lžíce oleje, 3 stroužky česneku, 2 lžičky,
škrobové moučky, 2 dl vody, pálivá paprika, 1 kostka masoxu, sůl, pepř

Postup:

 1. Očistíme kuře, omyjeme ho a naporcujeme na čtyři díly.
 2. Připravíme směs oleje, sójové omáčky, soli, papriky a česneku.
 3. Touto připravenou směsí kuře potřeme a nejméně 2 hodiny marinujeme.
 4. Pokud je to možné, nechte kuře uležet přes noc, aby se směs dostala do masa.
 5. Rozehřejeme troubu na 220 °C a potom maso pečeme pozvolna dozlatova.
 6. Na posledních 20 minut přelijeme zálivkou, kterou si připravíme z vody, medu a masoxu.
 7. Nakonec do vypečené šťávy přidáme v trošce vody rozmíchanou škrobovou moučku a ještě zlehka povaříme.
 8. Jako příloha se k tomuto pokrmu hodí rýže, šťouchané brambory či čerstvý chléb.
 9. Tip: Pokud jíte až příliš často kuřecí maso a toužíte po něčem zajímavějším, můžete ho nahradit králíkem, jehož maso je také dietní.

 

Story 49

 • Je málo pravděpodobné, že dívka s titulem Miss World by měla nouzi o nápadníky. O to pečlivěji musí ovšem vybírat, aby nešlápla vedle. Čím zaujal TÁŇU KUCHAŘOVOU její přítel Lane Carlson?
 • Nejoblíbenější vánoční pohádkou TEREZY MAXOVÉ je Mrazík. A ať už je o svátcích kdekoli, nedá dopustit na tradiční české Vánoce. Ty loňské sice prožila s rodinou na safari v Africe, letos bude ale všechno jinak…
 • Velmi ženskou fashion story jsme nafotili se stálicí naší hudební scény, nekonvenční a temperamentní zpěvačkou MARCELOU BŘEZINOVOU.
 • DAN A MIRJAM LANDOVI rozhovory příliš často neposkytují. Pro Story se rozpovídali například o tom, že se navzájem respektují, děti vedou k samostatnosti a že k jejich životu prostě patří snění...
 • Herečka ZLATA ADAMOVSKÁ pokřtila svou první biografii, na jejíž stránkách vypráví nejen o herectví, ale také o dvou manželstvích, rozvodech a pochopitelně svých dětech.

 Chcete vědět více ze světa celebrit? www.Story.cz

Text: Jana Fikotová
Foto: ISIFA, Profimedia