Jídelníček Charlize Theron je velice specifický a má své výhody i nevýhody. Rozhodně ale musíte mít v genetické výbavě štíhlost, jinak s takovou životosprávou těžko přirozeně zhubnete. Herečce se ovšem velice vyplácí a vždy, když se objeví na červeném koberci, všechny oslní. Její denní menu se skládá z dostatku ovoce a zeleniny, ale i například z masa a smažených pochutin. „Miluju steaky s vejci, klidně i na snídani,“ prozradila na sebe Charlize, která by prý mohla být živa třeba jen z chipsů, které mezi zdravé potraviny rozhodně nepatří, přesto jsou její oblíbenou pochutinou. Na jejím stole se ale také často objevují sýry, pizza nebo hranolky. „Snažím se najít rovnováhu mezi tím, co mi chutná, a tím, co je dobré pro mé tělo. Tak mám i nastavený svůj stravovací plán. Každé tučnější jídlo je doplněné něčím ze zdravé výživy,“ dodává herečka.


Ráda vaří

Před natáčením filmu Zrůda, do kterého musela hodně přibrat, si zvykla na fastfoody, ale hned, jak to bylo možné, se opět přeorientovala na domácí kuchyni. Zaplatila si i několik kurzů a jako správná feministka odmítla z této domácí práce vynechat svého přítele. K vyhlášenému irskému kuchaři prý chodili oba. Vaření se tak stalo jejich koníčkem i způsobem, jak relaxovat a dopřát svému tělu přesně to, na co má právě chuť.

Začíná snídaní, kdy si připraví svůj oblíbený steak nebo klidně tuňáka s hlávkovým salátem a celozrnným chlebem. K obědu má nejraději smaženou rybu politou rajčatovým pyré a listovou zeleninu pokapanou citronovou či pomerančovou šťávou. Večeři pak rádi chystají s partnerem na grilu. Vždy jde o nějaké bílé maso a pečenou zeleninu. Co se sladkostí týče, v tomto směru je Charlize velice střídmá. Víc konzumuje právě čerstvé ovoce a saláty než čokoládu nebo zmrzlinu.

 


Při běhání má čas přemýšlet

Charlize je velice aktivní člověk a ráda je neustále v pohybu. Tajemství její postavy tak spočívá spíše v tréninku než v dietě. Což je také důvod, proč se rozhodla pro venkovní aktivity. Každé ráno například běhá 3 až 5 kilometrů a proloží to i posilovacím cvičením na břicho, záda, stehna a zadní partie. Utřídí si prý přitom myšlenky a zároveň načerpá energii na celý den. Miluje také jízdu na motorce a dlouhé procházky se svými třemi psy.

Herečka je také známá jako velká fanynka adrenalinových sportů. Jednou za čas prý zatouží po nějakém vzrušujícím zážitku, u kterého překonává samu sebe. Vyzkoušela prý bungee jumping i tandemový seskok a hodně se pobavila třeba při akrobatickém letu a jízdě na autodromu. Adrenalinové zážitky jsou podle této krásné herečky velice prospěšné pro fyzické i psychické zdraví. To potvrzuje i MUDr. Alois Krobot z kliniky rehabilitačního a tělovýchovného lékařství. „Nejenže dochází ke komplexní kultivaci psychiky a ostatních tělesných funkcí, ale tyto aktivity slouží také jako prevence civilizačních onemocnění,“ dodává lékař.

Tipy podle Charlize Theron:

  • Pijte aspoň 4 litry vody denně.
  • Nestresujte se. Pokud vás někdo vytočí, najděte si klidné místo a proveďte dýchací cvičení.
  • Poslouchejte své tělo! Jezte, na co máte chuť, ale s mírou.
  • Cvičení je recept k dokonalé figuře.
  • Dejte si sklenku bílého vína každý večer.

 

Vaříme s Charlize Theron:


Recept: Pljeskavica s grilovanými rajčaty

Připravte si: 500 g mletého masa (nejlépe mix jehněčího, vepřového a telecího), sůl, drcený pepř, 2 rajčata,  Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...


 Autor: Soňa Puchmertlová | Fotografie: www.isifa.com