Courtney také miluje moderní kuchyňské vybavení, které umožňuje dotáhnout asijské kuchařské umění k dokonalosti. Nejdůležitějším prvkem v její kuchyňské výbavě, která je k této gastronomii zapotřebí, je velká a hlubokoá pánev wok, která je nadčasová a spotřebou tepelné energie velmi úsporná. Hvězda seriálů Melrose Place a Ally McBealová si oblíbila především japonské a thajské lahůdky, které prý s touto pánví hravě zvládá. Pokrmy jsou podle ní chuťově harmonické a vyvážené. Pokud se její životosprávou necháte inspirovat, určitě si tedy něco podobného pořiďte. Ve woku lze opékat, dusit, vařit v páře i smažit – suroviny neztrácejí šetrnou přípravou a krátkou dobou tepelné úpravy svou čerstvost, koření zůstává aromatické a pokrmy jsou zdravé, pestré a rozmanité.


Čerstvá zelenina, bílé maso a ryby

Tyto suroviny přesně vystihují hereččinu kuchyni a ona dokáže prý s pomocí těchto několika surovin vykouzlit nekomplikovaný a chutný pokrm. „Asijskou kuchyni považuji za symbol zdravé kuchyně. Není těžká, ale přesto zasytí,“ tvrdí Courtney, pro kterou je toto jídlo zdrojem tělesné a duševní harmonie. Neodmyslitelnou součástí jejího jídelníčku je tedy i rýže, bez které si své pochoutky nedokáže představit. Většinou totiž doprovází každý její pokrm. Kupodivu se ale vyhýbá těstovinám, které jsou podle Japonců příslibem dlouhého a šťastného života. I když se právě tato příloha (zejména rýžové nudle) k této kuchyni obzvlášť hodí, Courtney jí neholduje.


Připravte si mořské plody podle Courtney

Má ráda snad všechny mořské plody, stejně jako mušle, krevety, humra a sépie. Zkuste si připravit svůj pokrm přesně tak, jak to dělá ona!

Mořské pochoutky před tepelnou úpravou nakrájejte na kousky velikosti sousta, můžete je však také opékat celé.
K mořským plodům se v zásadě hodí jak ostré, tak i jemné koření, stejně jako zelenina a exotické ovoce, například banán či mango.
Jako marinádu můžeme použít typické asijské omáčky, jako jsou rybí, ústřicová, sójová nebo hoi-sin. Courtney ráda marinuje také ve víně.
Osobitý tón dodá marinádě exotické koření, bylinky či citrónová tráva, chilli paprička, zázvor nebo med.


Vaříme s Courtney Thorneovou-Smithovou:

 

Recept: Krevety se zázvorem

Připravte si: 5 sušených červených chilli papriček, 2 nasekané malé cibule, 2 lžíce čerstvě nastrouhaného zázvoru, 1 lžíce citrónové trávy, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...Autor: ¨Soňa Puchmertlová | Fotografie: Scott Alan / PR Photos, Janet Mayer / PR Photos