Už jako studentka patřila Renée mezi cílevědomé a aktivní americké holčičky. Hrála divadlo, dělala roztleskávačku, dobře se učila a pravidelně sportovala.

Na rozdíl od svých spolužáků - teenagerů se nevěnovala oblíbeným zábavám jako je alkohol nebo drogy a raději se přihlásila do kurzu herectví, kterému také hned propadla. Dokonce tak moc, že po promoci uvažovala o okamžitém odstěhování do Hollywoodu. Ten ji přivítal opravdu velkolepě, protože už v roce 1994 poprvé zazářila v úspěšném filmu Láska a pětačtyřicítka.

Definitivní průlom pak zaznamenal snímek Jerry Maguire (1996), kde si zahrála partnerku Toma Cruise, nebo film Jediná správná věc, za nějž si dokonce vysloužila Zlatý glóbus. Nezapomenutelná byla rovněž v muzikálu Chicago, který ji katapultovat až na oscarovou nominaci. Zlatou sošku ale nakonec dostala až za vedlejší roli tulačky Ruby ve snímku Návrat do Cold Mountain.


V kůži Bridget Jonesové

Své životní role se ovšem dočkala o tři roky dříve. Film o Bridget Jonesové, obyčejné ženské, která má jedinečný talent na maléry, dojemnou smůlu na chlapy a vše si vtipně zapisuje do deníku, byl jasný trhák roku. Z Renée se stala hvězda první velikosti. Stálo ji to ale nemalé úsilí. Naučila se mluvit britským přízvukem a hlavně přibrala dvanáct kilogramů, což bylo pro tuto roli nezbytné. „Jedla jsem hamburgery a sladkosti, navíc mi do všech potravin přidávali všemožné skryté kalorie,“ vzpomíná Renée.

Krátce po premiéře však byla zase štíhlá, ovšem váhovou houpačku si zopakovala hned za tři roky, když podepsala smlouvu na druhý díl Bridgetiných osudů. „Obávám se, aby to nemělo vliv na mou schopnost mít v budoucnu děti,“ strachuje se dodnes. Přesto si ale své kypré křivky zpětně pochvalovala. „Když jsem byla silnější, všímali si mě muži víc, než když jsem kila shodila.“ Její nakynuté pozadí bylo navíc vyhlášeno nejvíc sexy zadkem roku 2003. Během natáčení obou dílů si Renée oblíbila Londýn natolik, že v rozporu se všemi gurmány světa považuje anglické jídlo za chutné.

 


Zázračná dieta

Protože se Renée podařilo bez problémů skvěle zhubnout a navíc si hmotnost i udržet, stala se její zónová dieta světově proslulou. Její princip je poměrně jednoduchý: Musíte omezit příjem sacharidů, které většinou dělají 50% denního přijmu. Zakázané jsou proto i brambory, rýže nebo těstoviny. Platí zde jednoduchá rovnice - 30% tuků, 30% bílkovin a 40% sacharidů. Další důležitou zásadou zónové diety je jíst pět až šest malých jídel denně s tím, že oběd by měl mít maximálně 2000 kJ.

„Abych mohla hubnout, musím být hlavně psychicky v pohodě,“ říká blonďatá kráska, která se v průběhu diety zároveň vyhýbala večírkům a alkoholu. Místo toho si naordinovala pravidelný trénink, příjemnou relaxaci a vydatný spánek. Když se pak dostala na svou původní váhu, v jejím jídelníčku začaly opět převažovat především lehká jídla z libového masa a zeleniny. Zároveň si Renée kontroluje příjem vitamínů i minerálů a poslední jídlo si pak dává kolem sedmé hodiny.


Propadla tanci

V poslední době Renée vsadila také na rytmický tanec. Při tréninku na muzikál Chicago mu dokonce propadla natolik, že trávila až 4 hodiny denně v tělocvičně. Je to prý perfektní způsob, jak si udržet štíhlé nohy. Zapojíte při něm totiž všechny svalové skupiny.

Při boji s „pomerančovou kůží“ pak sází herečka na zázvor, který má detoxikační účinky. Z čerstvého zázvoru denně vymačkává šťávu, kterou si jemně masíruje problematické partie. Tato masáž podle Renée zrychlí vstřebávání účinných látek do podkožní tkáně a zbavuje ji škodlivin, které se podílejí  na vzniku celulitidy.


Vaříme s Renée Zellwegerovou

 

Recept: Salát z lilků a rajčat

Připravte si: 1-2 lilky, 4 lžíce olivového oleje, 1 nakrájená cibule, 1 prolisovaný česnek, nakrájená dužina za 2 rajčat, 2 lžíce nakrájené petrželky, 1 lžíce nakrájené máty,  Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 

Více o celebritách čtěte na www.story.cz.Autor: Soňa Stehlíková | Fotografie: www.isifa.com