Vévodkyně z Yorku Sarah Ferguson patří mezi ty, které ze stresu přibírají, spíše než by míjely lednici velkým obloukem. Ovšem jedna z věcí, které na Sarah mnoho lidí obdivuje, je její odhodlání hubnout a vždy se zase dostat do formy.

Cvičení jí moc neříká, přesto za několik měsíců má vždycky o třicet kilo méně. Vděčí za to americkému dietnímu programu Weight Watchers (Hlídači váhy), který spočívá v konzumování potravin, které jsou oznámkovány body podle obsahu tuků, sacharidů a bílkovin. Ženy smí za den sníst 22 bodů, muži 32. Pro příklad: tabulka čokolády má 20 bodů, tiramisu 10, láhev červeného vína 11. Oproti tomu třeba taková mozzarella má 1 bod, kuřecí vývar 2, grilovaný losos 4.

„Můžete jíst cokoli, ovšem pokud svůj bodový limit spořádáte do oběda, do druhého dne budete hladovět. Je tedy dobré rozumně si rozvrhnout jídla tak, abyste se stravovali pravidelně, zdravě a po celý den,“ vysvětluje Sarah, jež se po velkém úspěchu s touto dietou rozhodla být i mluvčí celé společnosti Weight Watchers.


Londýn stále jen šokuje

Sarah Ferguson, které se už léta přezdívá Fergie, proslula v Anglii nejen svým nadšením k bodové dietě, ale také svými excesy, kvůli kterým se neobjevila na seznamu vážených hostů svatby prince Williama a Kate Middelton. „Proč mě nepozvali? Vyloučila jsem se sama svým chováním,“ smutnila nedávno v americké Oprah Winfrey Show Fergie, jejíž dvě dcery princezny Eugenie (21) a Beatrice (22) na svatbě nechyběly a zaujaly okolí svými odvážnými klobouky.

Už v roce 1992 si totiž Fergie vysloužila pověst skandalistky, když na dráždivém snímku ukázala poprsí v celé své kráse. Naposledy pak o sobě dala vědět, když média zveřejnila nahrávku, na níž za 40 tisíc dolarů nabízela přístup ke svému bývalému manželovi. Navíc její dluhy podle britských médií dosahují přinejmenším tří milionů liber, přičemž příjmy se prakticky rovnají nule.


Jaká matka, taková dcera

Talent šokovat veřejnost změnou své postavy zdědila po své matce i její dcera Beatrice. I ona se rozhodla zatočit s přebytečnými kilogramy. V roce 2008 zahájila vnučka Alžběty II. postupnou dietu, díky které přirozeně zhubla více jak 13 kilogramů. Za radikální změnou prý vězí hodiny cvičení a zdravá strava. Dokonce si zaběhla i Londýnský maratón. A pokud jde o stravu, denně vypije několik litrů vody a sní obrovské množství ovoce a zeleniny.


Vaříme se Sarah Ferguson:

 

 

 

Recept: Hráškový krém s mátou a skořicí

Připravte si: 30 g másla, 70 g hladké mouky, 1 l zeleninového vývaru, 150 ml nízkotučného mléka,  Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 

Také neustále bojujete s váhou? Zkuste se řídit následujícími radami a možná konečně zhubnete: Jídlem k opětovnému získání formy a štíhlostiAutor: Soňa Stehlíková | Fotografie: www.isifa.com