Dříve se Drew cvičení vyhýbala, pak se ale sport stal součástí jejího každodenního života. Právě díky filmu Charlieho andílci začala zdravě jíst a během natáčení cvičit karate, které prokládala během, rychlou chůzí, tancem a jízdou na kole.

Jednu dobu byla také vegetariánkou a nejedla živočišné produkty včetně mléka, vajec a sýrů. Dnes však nedá dopustit na pořádný steak a nějaký ten kilogram navíc ji prý nerozhází. Přesto její jídelníček obsahuje hlavně fazole, celozrnné obiloviny, ovoce a oříšky.


Vidět ji v kuchyni je peklo

„Důležité je, abyste se pořád bavili,“ prozradila svůj recept na zdravý životní styl šestatřicetiletá filmová hvězda stříbrného plátna a zároveň prohlašuje, že není nijak vybíravý jedlík. „Jsem typický americký teenager! Miluji arašídové máslo s banány. To je moje nejoblíbenější pochoutka.“ V kuchyni je ovšem herečka úplně ztracená a říká se, že si neumí uvařit pomalu ani obyčejný čaj. Sama Drew tento fakt sebekriticky přiznává. „Neumím vařit a je to opravdu katastrofa vidět mě v kuchyni. Nepřipravím si ani toast. Prostě nic,“ říká.

Proto si raději zve své přátele na společné večeře, aby za ni něco uvařili, nebo si nechává připravit pizzu, makarony se sýrem či grilovaný sýr v blízkých restauracích. Nevyhýbá se ani rychlému občerstvení, což potvrzují i fotografie, na kterých je Drew často viděna s obřím kafem, hranolky či sendvičem.

 

Pod dohledem profesionála

Drew není jedinou hvězdou, která se veřejně přiznává, že šikovností v kuchyni neoplývá. Přesto se rozhodla, že to tak nenechá a svůj kuchařský um trochu povýší. „Skloubit herectví s domácností je věru těžká věc. Stále jste na jiném místě a živí vás především rauty a cateringy na natáčení. Přesto, když přijdu domů, mám chuť vytvořit si jakousi normálnost v podobě pravé domácí večeře,“ vysvětlila herečka a najala si proto profesionálního kuchaře, pod jehož dohledem se naučila připravovat dokonce i své milované těstoviny.

 

 

 

Disciplína i v životě

Kromě cvičení začala být Drew na sebe přísnější i v běžném životě. Omezila bujaré večírky, alkohol, a dokonce stáhla počet vykouřených cigaret na polovinu. Zdá se, že poklidnější životní styl herečce jen prospívá. Dokonce o sebe začala i víc dbát po vizuální stránce. Místo kapsáčů a volného trika ji dnes můžeme spatřit v šatech, na podpatcích a s krásně vyčesanými vlasy. Díky tomuto outfitu se stala v poslední době dokonce módní ikonou a vzorem pro mnoho žen. Nebyla by to ale Drew, kdyby na sebe občas nestrhla pozornost nějakým tím skandálem či změnou partnera, jak je pro ni typické.

 

Vaříme s Drew Barrymore

 

Recept: Spaghetti s bazalkovým pestem a parmazánem

Připravte si: 1 balení spaghetti, 3 lžičky bazalkového pesta, 3 filety ančoviček, olivový olej, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 

A jak jste na tom s životosprávou vy? Diskutujte na fóru Diety a hubnutí.


Text: Soňa Stehlíková
Foto: www.isifa.comAutor: Soňa Stehlíková | Fotografie: www.isifa.com