Elle Macphersonová jí nejčastěji organické potraviny, které obsahují o padesát procent více minerálů a vitaminů než klasické jídlo. Dopřává si ale pouze dvě jídla denně. Snídá převážně ovoce a pak si vybere, jestli si dá oběd, nebo večeři. Má ráda italskou, arabskou a japonskou kuchyni. Ale třeba pořádný biftek nebo jiný steak jí už takovou radost neudělají. Každý den také vypije tři litry neperlivé vody a šálek zázvorového čaje na pročištění. Občas si ale stejně jako každý zahřeší. V jejím případě je ale občasné mlsání dovoleno.

 

Cvičení ji baví

Elle si vybrala pohyb, který ji nabudí a zároveň pomůže posílit celé její tělo. Sportovat chodí především do fitness centra, kde posiluje problémové partie. Silový trénink pak střídá s kardiocvičením na speciálních Gravity strojích. Jde o revoluční cvičební metodu, při které máte k dispozici speciální dynamický systém kladek a nakloněné roviny, která využívá hmotnosti těla a jeho odporu proti gravitaci. Jednou do týdne také cvičí jógu a věnuje se relaxaci. Oblíbila si zejména masáže a saunu.

 

Na krásu má čokoládu

Supermodelka miluje nejvíce čokoládu. „Nechci se deprimovat tím, že mám chuť na čokoládu, když zrovna držím dietu. Jen by mi přibyly vrásky,“ tvrdí. Její heslo tak zní: Jez, na co máš chuť, ale s mírou. Protože ale dbá na svou linii a nemůže si dopřát sladké každý den, neodolá aspoň jednou za čas čokoládové masáži. Ta zlepšuje nedostatečnou pružnost pokožky a následný zábal ji vyživí a zvláční.

 

 

Dopřává si partnerskou relaxaci

Místo toho, aby trávila volný čas u televize nebo v kině, zajde Elle raději do vybraných relaxačních center, kde si může dopřát jedinečný zážitek a zároveň udělat něco blahodárného pro své tělo. Nejčastěji chodí do privátní finské sauny, kde si proceduru skutečně užije. Po prohřátí skočí do ledového bazénku a poté si za poslechu příjemné hudby vychutnává relaxaci na pohodlných lehátkách. Saunu navštěvuje po celý rok, ale nejčastěji v jarních měsících, kdy se tělo čistí od zimních škodlivin. Teplo totiž otevírá póry kůže a odvádí nečistoty z organismu. Saunování navíc odstraňuje únavu, stres a nervozitu. Uvolní také zatuhlé svalstvo, ustálí krevní tlak, posílí činnost srdce a uleví bolavým zádům.

 

Lahodný a zdravý recept podle Elle Macphersonové:

 

Recept: Parmazán s hruškami a jahodami

Připravte si: 100 g sýra parmazánového typu, 4 sladké a šťavnaté hrušky, 100 g čerstvých jahod, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...


Autor: Soňa Puchmertlová | Fotografie: www.isifa.com