Maso neměla tato herečka nikdy moc v lásce, a tak se jednoho dne rozhodla, že podstatné živiny nahradí luštěninami a mořskými plody. I tak je ale nabitá energií a nic jí nechybí. Mimo natáčení tráví totiž veškerý čas v tělocvičně nebo běháním po pláži. „Pohyb je nepostradatelná součást mého života, bez něho bych byla ztracená, jsem totiž zároveň děsný mlsoun,“ říká hvězda filmů Training Day či Rychle a zběsile.


Miluje pikniky

S příchodem slunečného počasí vyráží Eva do přírody, aby si vychutnala nejen dobré jídlo, ale také chvíle klidu v přírodě společně s kamarády a rodinou. Vedle piknikování si užívá i možnost sportovat až do pozdního večera. K občerstvení proto ráda přibalí volejbalový míč nebo plážový tenis. Při celodenním pohybu tak vydá velké množství energie, kterou je ale nutné průběžně doplňovat. Jídlo, které má po ruce, je většinou lehké a dobře stravitelné, což se právě doporučuje pro pikniky. Jako zdroj energie se při sportu využívá ovoce, protože obsahuje ovocné cukry, a stejně dobře jí prý dodají energii i nápoje s obsahem cukru.


Na hubnutí má Breussovu metodu

Jsou ovšem také dny, kdy chce Eva Mendesová nejen zhubnout, ale cítit se také lépe. V těchto případech pak přechází na detoxikační odtučňovací Breussovu metodu. Původně jde o 42denní léčebnou kúru, která byla určená lidem s rakovinou. Po tu dobu se pijí jen zeleninové šťávy. Tělo by se při ní mělo důkladně pročistit. Vydržet více než měsíc je ale velmi náročné a jak pro Evu, tak pro vás zbytečné. Pokud tedy chcete díky této metodě hubnout stejně jako známá hvězda, zařaďte do svého jídelníčku jen „breussovy dny“, tedy jeden až dva v týdnu. Místo jídla pijte jen zeleninové šťávy a bylinkové čaje a ve zbylých dnech pak jezte pouze lehká jídla a hlídejte si kalorie. Ideální je přijímat okolo 1500 kalorií denně. Je to například malá obložená bageta se sýrem a zeleninou, salát s tuňákem a jogurt s cereáliemi.

 

 

Eva Mendesová doporučuje:

  • Doplňte energii jógou – Pokud si nemůžete dovolit luxus spánku během dne, jednoduchá pozice z jógy vás zaručeně nastartuje. Jak na to? Lehněte si na záda, pokrčte kolena, špičky musí mířit dopředu, nikoli se rozbíhat do stran. Zvedněte boky a podepřete rukama záda. Dýchejte nosem zhluboka a pomalu, vydržte v pozici asi půl minuty.
  • Nedejte šanci stresu – Nejlepší způsob je spolehnout se na kouzlo meditace. Klíčem je váš dech. Zavřete oči a hluboce se nadechněte nosem. Na pět sekund dech zadržte. Pomalu vydechujte a počítejte při tom do deseti. Opakujte po dobu dvou minut.
  • Trénujte srdce – „Sex je jako běh do schodů. Na jejich konci jsou pěkné nohy a zadek a srdce jako zvon. Ale i platonická láska stačí,“ nechala se slyšet…
  • Posilujte imunitu – Je potvrzeno, že hormony štěstí dopamin a serotonin doplněné o adrenalin zvyšují imunitu.

 

Vaříme s Evou Mendesovou:

 

Recept: Salát z mořských plodů

Připravte si: 900 g mořských plodů (seženete i mražené), 100 g řapíkatého celeru, 1 žlutá paprika, 1 červená paprika, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 Autor: Soňa Puchmertlová | Fotografie: www.isifa.com