Takřka ze dne na den se z Christiny stala hvězda. A to ve chvíli, kdy dostala roli Kelly Bundové v úspěšném televizním seriálu Ženatý se závazky. Mladá herečka se tehdy stala symbolem krásy a tento punc si snaží držet dodnes. Jí zdravě, stala se vegetariánkou, nejraději si vaří doma a protančí v průměru dvacet hodin týdně. Kromě toho se také aktivně podílí na kampaních za prevenci rakoviny prsu a práva zvířat.


Hubne polévkou

Stejně jako většina jejích kolegyň z branže i tato populární herečka se snaží držet chutě na uzdě, a tak si vybrala dietu, která jí vyhovuje. V jejím případě se osvědčila nízkokalorická polévka, především zeleninový vývar. Zažene prý pocit hladu a vláknina s vodou dodají žaludku pocit plnosti, aniž by tělo přijalo kalorie, a hlavního chodu pak Christina nesní tolik. Tuto metodu potvrzují i studie z Nottinghamské univerzity. Vědci zde dávali jedné skupině zeleninu a vodu, druhé skupině z těch samých surovin vařili polévku. Výsledek byl jednoznačný - polévka zasytila mnohem více než voda se zeleninou. Christina tento hubnoucí program dodržuje už několik let a jak je vidět, jde jí ohromně k duhu.


Experimentuje v kuchyni

Herečka si zakládá na zdravých a zároveň chutných přílohách. Obyčejnou rýži či zeleninu kombinuje s dalšími ingrediencemi, aby se z nudného repertoáru rázem stalo zábavné chuťové představení. Třeba například k brokolici neváhá přidat hrst čerstvé máty a bazalkové pesto. Kuskus zase ráda doplňuje mrkví či rozinkami. Nejčastěji si ovšem pohrává s rýží. Nejenže ji zahustí zeleninovým vývarem, ale přidává k ní i třeba rajčatový protlak, římský kmín, mleté chilli nebo petrželku.

 


Nastartujte své tělo

Ve kterých dobrotách nachází Christina Applegate tu správnou vzpruhu? Inspirujte se jejími tipy.

  • Zelený čaj – Úžasně osvěží a zároveň povzbudí. Christina pije šálek ráno i odpoledne a zapíjí ho vždy sklenicí neperlivé vody.
  • Dvě deci červeného – Víno v přiměřeném množství spolehlivě pomůže od únavy.
  • Guarana – Jihoamerická guarana dokáže povzbudit tělo i duši. Když jste unavení a skleslí, dejte si tabletku s výtažkem z téhle zázračné rostliny.
  • Extra tip – Hýbejte se, bude se vám lépe spát!
  • Zázvorová koupel – Dopřejte si lázeň a přihoďte do ní hrst nastrouhaného zázvoru. Pohladí unavené svaly.
  • Řeřicha – Skvělá rostlina, kterou můžete přidat ke každému slanému jídlu. Dobře chutná a účinně působí i na podkožní tuk.

Vaříme s Christinou Applegate:

Recept: Avokádový salát s červenými hrozny, modrým sýrem a karamelovými ořechy

Připravte si: 1 římský salát, 1 avokádo, větší trs červeného hroznového vína, modrý sýr (např. niva), Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...


 Autor: Soňa Puchmertlová | Fotografie: www.isifa.com