K figuře má něco navíc

Téměř každý fotbalista má vysportovanou postavu a dobrou kondici, ale Ronaldo má i něco navíc. Kromě skvělé postavy a vzhledu mu nechybí disciplína, rychlost a talent být fenomenální mezinárodní fotbalovou hvězdou.

To je také důvod, proč je nejlépe placeným fotbalistou na této planetě, a určitě si zaslouží i všechna ocenění i uznání, která přicházejí nejen od jeho fanoušků z celého světa.

Jistě vás bude tedy zajímat, jaké má tato hvězda stravovací návyky, jak si vede v kuchyni a co má nejraději.

Zelenina, tuňák a libové maso

Christianův jídelníček se skládá převážně z „čisté“ stravy, kde převažuje zelenina a libové maso. Sám prohlašuje, že nezdravé potraviny a alkohol jsou příčinou velké hmotnosti a zbytečných tuků.

Proto každý den začíná fotbalista snídaní, která zahrnuje celozrnné obiloviny jako chléb, vločky a podobně. Místo kávy pak preferuje čerstvé ovocné šťávy.

Během tréninku či utkání pak popíjí a konzumuje energetické a proteinové nápoje či tyčinky, které udržují v těle glykogen a podpoří energetickou hladinu.

Jeho obědy a večeře se obecně skládají z kuřecího nebo libového masa s těstovinami, salátů, vegetariánských jídel a neochucených pečených brambor.

K pití si pak servíruje drink zvaný Santal, což je regionální ovocný nápoj. V průběhu dne se i několikrát posilní malou zdravou svačinkou v podobě tuňáka.


Portugalský fotbalista má super figuru.

V kuchyni má experta

Dodržovat takovou extrémně zdravou životosprávu není rozhodně nic lehkého. Cristiano Ronaldo to má ale v tomto směru jednoduché. Zaměstnává totiž osobního kuchaře.

Jde dokonce o jednoho ze špičkových expertů, který předtím chystal speciality pro jednu z nejluxusnějších restaurací. Teď vaří pro portugalskou hvězdu a jeho rodinu skoro každý večer.

Na stole je tedy vše, co si známý fotbalista může přát a na co má zrovna chuť. Výjimkou není ani Christianovo oblíbené jídlo Bacalhau Braz, což je portugalská treska s brambory a míchanými vajíčky.


 K domu patří i letní kuchyně s terasou, kde fotbalista rád griluje své oblíbené libové maso.

Vařím s láskou, baví mě to!

S trenérem Alexem Furgusonem a dalšími fotbalisty se ale Cristiano Ronaldo stal také jednou na chvíli kuchařem. V jedné klubové televizi totiž vystoupil v pořadu s názvem Kuchyně Rudých ďáblů, kde i s ostatními vytvářel neuvěřitelné kulinářské pokrmy.

„Vařím s láskou, baví mě to a dělám to velice rád,“ nechal se v průběhu vaření slyšet fotbalista, který rozhodně není v kuchyni žádným nováčkem. Když má čas, rád se otáčí u sporáku, nebo na terase, kde má letní kuchyň s grilem. Dokonce přispěl několika svými recepty do jedné dětské kuchařky, která vyšla před rokem.

 Nebyl by to ale člověk, ale pan Božský, kdyby aspoň občas něčím nezhřešil. Hráči a přátelé fotbalisty tvrdí, že pokud není Ronaldo v tréninku, tak si rád dopřeje grilované maso, energy drinky Soccerade a populární zlatavý mok Stella Alfonso.

Text: Jana Švecová
Foto: Profimedia.czAutor: Jana Švecová | Fotografie: Profimedia.cz