Obrovské charisma má herec prostě v sobě, je to jeho vrozená dispozice, z níž neustále těží. Nepůsobí totiž jako naivní sladký hlupák, ale vždycky jedná jako správný a dobrý chlap, který pracuje na svém vzestupu. Navíc jako nejvíc sexy muž planety nemá nouzi o krásné ženy, které se po jeho boku neustále střídají. „Je to čest být jeho partnerkou,“ řekla kdysi jedna z jeho milenek.

Nebyl by to ale George, kdyby si nenechával zadní vrátka ke svobodě. Od té doby, co skončilo jeho manželství s herečkou Talií Balsam, se Clooney do svatby nehrne. A nepomýšlí zatím ani na založení rodiny. Herec prostě ví, jak si udržet své obdivovatelky a dát prostor dalším dobrodružstvím. „Je to strašná zodpovědnost, to si nedovedete představit,“ odpovídá herec na dotazy novinářů, kteří se ho ptají, jaké je to být vyhlášeným krasavcem. Svou image ale bere s nadhledem a občas se tomu i zasměje: „Víte co, rovnou mi říkejte Sexy místo George.“


Trénink podle George

Tajemství Clooneyho skvělé kondice přitom není nijak mimořádné. Snaží se prostě udržovat tělo v dobré formě a jíst jen kvalitní potraviny. Tvrdě ale dbá na svůj sportovní plán, který rozhodně nepodceňuje. Každý den dělá něco. Proto je také vždy náležitě připravený na každou novou roli svůdníka, lupiče nebo mafiána.

Pokud se tedy chystáte jít v jeho šlépějích, naplánujte si jednou týdně cyklistiku, jednou až dvakrát týdně posilování na přístrojích ve fitness, každodenní běhání se závažím a občas zajděte i na bikram jógu. George Clooney hrál také pravidelně basketball, když si ale zranil koleno, musel se s ním nadobro rozloučit. Místo něj prý v poslední době preferuje plavání.

 


Musel ztloustnout kvůli roli

Ne vždy se ale Georgeovi Clooneymu vysportované tělo hodí. Když třeba natáčel film Syriana, musel přibrat několik kilogramů, aby byla jeho postava autentická. Tehdy si herec vyzkoušel, jaké to je přecpávat se tučným a sladkým jídlem. Jeho strava se skládala hlavně z pizzy, koblih, hamburgerů a sladkých limonád. Zapomenout mohl taky na pravidelné běhání a posilování. Každé kilo navíc bylo v tomto případě jen přínosem. Pro herce to tehdy nebylo moc příjemné období, ale tučný šek mu posléze vše vynahradil.


V Itálii se to vaří…

Neméně známé jsou také Clooneyho kuchařské dovednosti. Když se v roce 2006 rozhodl přestěhovat na sever Itálie, kde také později získal i státní občanství, začal se o gastronomii zajímat více do hloubky. Vaření ho začalo neuvěřitelně bavit. Považuje ho za skvělou seznamovací věc, při které může oslnit hosty svým vlastním výtvorem.

Ve své rezidenci, v blízkosti jezera Como, si nechal zařídit kuchyň na míru přesně podle svého vkusu. Vyprávět by o tom mohl jeho herecký kolega a zároveň dobrý kamarád Brad Pitt, který George pravidelně navštěvuje a společně se svou rodinou u něj i večeří. Podle něj je Clooney labužník se správnou mužskou příchylností ke grilování. Nejlépe mu prý jdou ryby a pořádné steaky. Nikdy navíc nechybí výběr z několika druhů salátů a dresinků s pořádnou dávkou olivového olej a bylinek. Oba herce kulinářství vyloženě baví a dokáží si o něm často i dlouho vyprávět. Není tedy divu, že si je kdysi do svého pořadu pozval i špičkový kulinářský mág Gordon Ramsay.

Vaříme s Georgem Clooneym:

 

Recept: Pstruh Pate

Připravte si: 1 malý pstruh, 2 šálky zeleninového vývaru, 1 bílá cibule, 1 snítka petržele, muškátový oříšek,  Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...


 Autor: Soňa Stehlíková | Fotografie: www.isifa.com