Šestnáctá nejlépe placená žena showbyznysu modelka Gisele Bündchen pochází z městečka Tres de Maio v chudší části jižní Brazílie. Existují dvě verze, jak se Gisele dostala do světa modelingu. První tvrdí, že coby třináctiletou dívenku ji objevil majitel modelingové agentury, když seděla ve fastfoodu. Podle druhé verze se Gisele poprvé na molu prošla úplnou náhodou, když ji k tomu vyzvali pořadatelé módní přehlídky v jednom z nákupních center v Buenos Aires, kde byla se školou. První smlouvu prý podepsala ještě týž den. Dnes předvádí modely těch nejznámějších návrhářů a kromě toho je i příležitostnou filmovou herečkou.


Ohromila úsměvem i disciplínou

Tajemství krásy je podle Gisele rozzářená tvář. „Své štěstí ukazujte ve tváři. Usmívejte se na každém kroku a užívejte si života,“ doporučuje modelka. Na tento trik se podle ní perfektně láká opačné pohlaví. „Když muž vidí spokojený obličej, hned je pro něj žena atraktivnější. Mám to vyzkoušené,“ přiznává modelka, která je provdaná za hráče amerického fotbalu Toma Bradyho.

Není to ale jen hezká tvářička a přitažlivý úsměv, který dlouhonohé modelce zajistil ve světě tak velký úspěch. Gisele velmi pečlivě dbá na zdravý životní styl a jako jedna z mála modelek se nenechá zlákat bujarými večírky a dlouhým ponocováním. Dokonce se nedávno vzdala i své závislosti na nikotinu a ze dne na den prý přestala kouřit. O to více si ale musela upravit stravovací režim. Její cílevědomosti si váží většina návrhářů, pro které modelka předvádí. „Mnoho dívek přijde ráno na zkoušku a táhne z nich alkohol nebo mají pytle pod očima. Zato Gisele vždy září svěžestí. Spolupráce je s ní proto mnohem jednodušší a příjemnější,“ nechal se kdysi slyšet jeden z významných oděvních mágů.


Výživa, motivace, výkon

Gisele svou dietu založila na třech důležitých faktorech, které jí pomáhají udržovat štíhlou linii. Za nejdůležitější považuje vyváženou stravu. „Není až tak důležité, co máte na talíři. Hlavní je množství potravy, které si na něj servírujete,“ radí úspěšná modelka, vážící 51 kilogramů, jež si neupírá žádné dobroty. „Mám ráda maso. Nabíjí mě energií a přispěje i k dobré náladě,“ tvrdí Gisele.

Poté, co porodila své první dítě, syna Benjamina, si ale Gisele začala dávat mnohem větší pozor na to, co dá do úst. Motivace byla jasná. Dostat se do modelů XS a oslnit publikum na přehlídce luxusního spodního prádla Victoria Secret, kde je pokaždé za hvězdu večera. Její jídelníček v té době obsahoval jen asi 1600 kalorií denně a většina jídla byla z kuřecího masa, čerstvých ryb nebo zeleniny. Kromě toho se Gisele neustále udržovala v kondici. Dokonalou postavu si pěstuje především běháním a cvičením v posilovně. Nejraději má ale venkovní sporty.

 

 

Ocelově pevný zadeček jako Gisele Bündchen:

Zkombinujte posilování s vytrvalostním cvičením.

  • Jezděte pravidelně na kole
  • Dvakrát za měsíc veslujte nebo surfujte
  • Tajemství tkví i v taekwondu. Tento bojový sport provozuje modelka skoro každý den. Zkuste to také!
  • Občas zajděte na jógu, gymnastiku nebo volejbal
  • Každý den masírujte sedací partie intenzivní kúrou proti celulitidě. Gisele používá krémy s výtažkem z kofeinu, manga a vitaminu C.


Vaříme s Gisele Bündchen
 

Recept: Biftek na mořské soli

Připravte si: hovězí svíčková, jedlé květy (orchidea), olivový olej na pečení, listy baby salátu, citrón, krétský olivový olej na salát, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

Krásná Gisele je ozdobou módních mol. Kromě ní by vašeho přítele mohla oslovit i smažená zmrzlina.Autor: Soňa Stehlíková | Fotografie: www.isifa.com