Nová kuchyň bude!
„Ale protože manžela už sedm let »drtím«, aby mi novou kuchyň koupil nebo vyrobil, souhlasil a slíbil, že něco udělá,“ říká instruktorka aerobiku. Zatím je tato část domečku stlučená ze starého kancelářského nábytku. Podle Hanky je to kuchyň, co dům dal. „Představte si, že přijdete z práce domů, chcete si udělat dobré těstoviny, a tak do nich nahážete všechno, co vám zbylo, a ono je to pak docela dobrý,“ směje se téměř vždy dobře naladěná Hanka.

Kuchyně by se časem měla dočkat klasických skříněk, prozatím je veškerý jídelní servis na policích volně.U nás »vládne« zelená!
Na tu moderní kuchyňskou linku teprve čeká, už teď ale ví, jak by měla vypadat! Dominantní barvou v ní bude zelená, protože uklidňuje. Tato barva má v domě pevné místo, uplatňuje se na doplňcích, zárubních dveří, rámech. Se stávající červenou dlažbou vypadá zajímavě. Barvy by prý měly především hřát a vyzařovat pohodu.

Trochu tady chybí dvířka
Hanka se těší, až veškerý jídelní servis včetně hrnců zavře do skříněk, zkrátka až bude mít kuchyň dvířka. A není se čemu divit, Hančina kuchyň je zcela otevřená a veškerý jídelní servis včetně hrníčků »vystavuje na odiv«. No, z praktického hlediska opravdu nic moc. Komu by se chtělo těch »tisíc« porcelánových a skleněných nádob na poličkách dennodenně uklízet?

Myčka zatím v kuchyni chybí, ale Hanka už se rozhodla ji pořídit. Nádobí prý jinak myje až třikrát denně. Bez myčky ani ránu
Nedílnou součástí moderních domácností jsou »vymakané« elektrospotřebiče, které za nás dokáží udělat prakticky cokoliv. Ne že by byla Hanka líná nebo se bála o svou manikúru, ve fitku se nadře dost, ale bez myčky nádobí si kuchyň nedokáže představit. „Když jsme byli s Jindřichem sami dva, myčka byla zbytečná, pak přišel syn a začala jsem o ní přemýšlet, a teď, když mám dvě malé holčičky, vím, že bez myčky se neobejdu. Nádobí myju tak třikrát denně a frekvence pobytu v kuchyni je prostě velká,“ prozrazuje maminka tří dětí.

Vaření jde Hance od ruky. Přiznává ale, že se zdobením jídla si víc pohraje její manžel.V kuchyni se schází rodina
Tato část domu je zkrátka stěžejním místem, kde se rodina zdržuje. Jako máte v ložnici dobrou postel a chcete se dobře vyspat, tak i kuchyň musí být dobře vybavená, abyste plnohodnotně fungovali. Zároveň musí být pořád uklizená, Hanka se nerada vrací domů a vidí »rozkrámované« nádobí. Z toho důvodu se těší na myčku – do ní všechen ten »binec« schová.

O design se stará manžel
Zatím ještě nedostal prostor k tomu, aby se mohl »vyřádit« na úpravách. „Mycí pult bude výš než pracovní deska, nepotřebujeme poslední výkřiky z kuchyňské branže, žádné lakované kusy tady mít nebudeme,“ skáče nám do řeči manžel Jindřich. „To jsme odkoukali od známých, alespoň se nebudu muset hrbit,“ doplňuje Hanka.  

Parní hrnec – skvělý pomocník
Svůj život v kuchyni si odbornice na zdravou výživu vůbec nedokáže představit bez parního hrnce. A to nejen proto, že se s ním spojila v reklamě, ale je to prý věc, která je hrozně »fajn«. Zachovává v potravinách nutriční hodnoty, vitamíny, minerály a navíc teď, když kojí svá dvojčátka, nemůže se tolik »cpát« zeleninou v syrovém stavu, všechno tedy dusí. A jak si »rozumí« s vařečkou a kuchyňským náčiním?

Jako v každé kuchyni, i v té Hančině musí být některé nástroje vždy po ruce. Manžel prý umí »hezčí« jídla
I když uvařit svíčkovou není zrovna Hančina parketa, dokáže své rodině připravit chutnou »hostinu«. Nevaří klasickou českou kuchyni (zabere podle ní hodně času), většinou si rodina pochutnává na zelenině a rybách, masa připravuje na přírodní způsob a jen lehce je osmahne. Oblíbenou rybou je pangas. „Ryby neobaluju, dávám přednost tzv. čistým masům, nesmaženým v trojobalu,“ dodává sportující mamina. Kulinářské umění si osvojil i Hančin muž. „Je estét, umí jídlo nejen uvařit, ale vyhraje si i se zdobením, i to »blbé« rajče dokáže nakrájet jinak než já,“ chválí Hanka svého muže. Ten také neváhal a k našemu vyprávění přidal recept na tolik »opěvovaného« pangase.

Pangas z »Točný«
Kupte nezmrazený filet pangase (je to záruka toho, že je ryba čerstvá), dejte ho na rošt do trouby bez jakéhokoliv omastku a nechte rybu tak třicet minut při teplotě 200°C grilovat. Vyndejte, osolte, posypte bylinkami, okořeňte podle chuti. K rybě osmahněte fazolové lusky, přidejte citrón a podávejte s brambory a vínem. Tato ryba nemá skoro žádné kosti, je lahodná a málo tučná. „Pangas po rybě ani nesmrdí, takový pstruh je cítit všude,“ vysvětluje Hanka. Vzápětí se ale začne potutelně usmívat, uvědomila si, že nemají digestoř, a v nové kuchyni to bez ní rozhodně nepůjde…

Text: Věra Bláhová
Foto: Mojereklama.cz