Preferuje pohyb

Scarlett Johansson diety nikdy nepotřebovala. Postavu si raději udržuje pohybem a je vyznavačkou zdravého životního stylu. Nejraději má procházky s manželem a tenis.

„Nejsem dokonalá, i já mám dny, kdy se cítím tlustá a neforemná. Filmový svět je v tomto ohledu nelítostný, kamera přidává deset kilo navíc a já si moc dobře uvědomuji, že vedle herečky, která má sto osmdesát centimetrů a padesát kilo, vypadám jako obryně.“

Ale i přesto je se svou postavou Scarlett spokojená a rozhodně neplánuje hubnout. Místo toho se snaží raději každý den ujít alespoň pět mil a přidat k tomu lehký strečink. Pravidelně si také najde čas na hodiny pilates nebo jógy, která jí kromě posilování přináší i duševní zklidnění.


 V domě je také krásná barevná kuchyně v retro stylu s vybavením hodným profesionálů.

Vaření je pro ni relaxace

Herečka nikdy nepatřila k takovým celebritám, které v noci potkáte v klubech, nebo na bujarých večírcích. Raději tráví volný čas doma. Když se tedy před dvěma lety provdala za herce Ryana Reynoldse, začala si libovat hlavně v roli domácí bohyně.Nic ji dnes nepotěší tak, jako když může manželovi uvařit něco dobrého.

„Když jsme sejdeme doma, vždy něco dobrého připravím. Milujeme italskou kuchyni, takže se u nás na stole objevují především vydatné zeleninové saláty nebo těstoviny. Můj manžel je vděčný strávník a rád jí, takže vařit pro něj je radost. Nevyžaduje denně masitá jídla a spokojí se i s narychlo připraveným krůtím sendvičem,“ přiznává hollywoodská kráska.

„A já zase ráda vařím, doslova to miluju. Je to pro mě relaxace. Vždycky si pustím nějakou muziku, dám si sklenku vína a vrhnu se třeba na krocana,“ říká šťastná Scarlett.


 V domě nechybí ani prostorná jídelna.

Dá si klidně i cheeseburger

Jídelníček Scarlett Johansson je velice pestrý. V ledničce jí nesmí chybět zelenina, dobrý sýr či láhev kvalitního vína. Mezi její nejoblíbenější pokrmy pak patří cheeseburger a odříct si nedokáže ani pizzu s feferonkami či hranolky. Tyto kalorické bomby si však dopřává jen zřídkakdy. Většinou jí zdravě a pečlivě si hlídá malé porce.

„Snídám cereálie s ovocem a pomerančový džus, na oběd mám lehký salát nebo plněnou kukuřičnou tortillu. K večeři si pak dávám většinou nějaké těstoviny,“ popisuje herečka. Základem je podle ní ale rovnováha mezi příjmem a výdejem, proto se snaží sportovat.


 Dům nepůsobí nijak okázale. Přesto dopřává svým obyvatelům dostatečný luxus.

Štíhlá s rozumem

„Američané jsou posedlí jídlem a štíhlostí, a kvůli tomu mají takový problém s obezitou. Nic se prostě nesmí přehánět. Sama vím, že nikdy nebudu vypadat úplně vyhuble jako některé mé hollywoodské kolegyně, a ani se o to nepokouším,“ říká na závěr Scarlett.

Nezaobírá se tím, jestli má o dvě nebo tři kila víc či míň. Tvrdí, že ženské tělo se od toho mužského liší právě svými oblými křivkami a bylo by škoda se jich zbavovat. Často také říká: „Co tvoří ženský sex-appeal? Přece poprsí a zadeček, to vám potvrdí každý chlap,“ dodává s úsměvem Scarlett. A tak není výjimkou, že večer u televize spořádá čokoládovou tyčinku.

Text: Jana Švecová
Foto: Profimedia.cz