Štěstí v lásce se jí vyhýbá

Má za sebou nelehké dětství a dvě nevydařená manželství. Na stříbrném plátně ovšem sklízí jeden úspěch za druhým. Halle Berry je rovněž velice žádaná modelka, bývalá královna krásy a také propagátorka zdravé i klasické anglické stravy.

Slavná herečka totiž považuje za nejpříjemnější gastronomický zážitek právě oběd v některé z malých londýnských restaurací s rychlými jídly, kde si většinou dá nějakou klasickou rybu se smaženými brambůrkami.

Není tedy divu, že si dokonce pořídila vlastního anglického kuchaře, který jí vaří nejen doma, ale jezdí s ní i všude po světě. „Je to báječné, jako byste měli svou oblíbenou restauraci stále při ruce,“ pochvaluje si neustálý přísun britských jídel hvězda bondovky Dnes neumírej (Die Another Day).


 Dokonalé tělo trápila před natáčením bondovky Dnes neumírej pětkrát denně cvičením zaměřeným na spalování tuku a pěti miniaturními jídly denně.

Diabetická dieta a cvičení

Roku 1989 byl této krásné a talentované herečce diagnostikován diabetes. Od té doby si hlídá svůj jídelníček o to více. Pravidelně se svým doktorem konzultuje, jaké potraviny si může dopřávat a jak nutnou dietu skloubit s dalšími aktivitami prospěšnými pro její zdraví a krásu.

Svým způsobem se tato metoda stravování Halle hodila. Zapadla totiž dokonale do jejího životního stylu, kdy může žít zdravě, a zároveň si neoslabí svou tělesnou kondici. Nyní je Halle na 5faktorové dietě, která má za cíl odstranit všechny zbytečné toxiny v těle a snížit obsah cukrů a sacharidů na minimum.

Herečka se také snaží vyvarovat hladovění a pokud chce zhubnout, tak raději cvičí. Zároveň říká, že by nesnesla mít nějaké to kilo navíc. „Nejsem posedlá vyzáblým tělem jako jiné celebrity, ale snažím se postavu neustále formovat, abych byla štíhlejší, ale přesto zdravá.“


 Dům americké herečky je velký, prostorný a řešený v anglickém stylu. Tedy hodně dřeva a málo nábytku.

Po porodu 20 kilo nahoře

Pro hvězdy showbyznysu je štíhlá linie nezbytným pracovním nástrojem. Nic na tom nesmí změnit ani těhotenství... Jakmile tedy slavné ženy opustí brány porodnice, doslova se předhánějí v tom, která z nich se dostane dřív na původní váhu.

Ani Halle Berry nebyla výjimkou a protože nedržela žádnou drastickou dietu, která by jí mohla znepříjemnit radost z prvního mateřství, tak v těhotenství přibrala 20 kilogramů. Po porodu dcery Nahly se rozhodla inspirovat ověřenou Atkinsonovou dietou, která je zároveň v souladu s dietou při diabetes.

Má čtyři zlatá pravidla. Žádný cukr, žádné suché potraviny (luštěniny, obilniny). Žádné jídlo mimo domov (takže žádná restaurace ani večeře u přátel). A člověk by měl jíst tak, aby neměl hlad a poslední jídlo si dal nejpozději kolem osmé hodiny večer.


 Halle Berry má vlastního kuchaře, ten kraluje v této kuchyni.

Život plný malých svačinek

Ve své branži je Halle Berry pověstná malými svačinkami, které si pokaždé přináší v malé krabičce na natáčení či jinou společenskou příležitost.

„Pouze respektuje základní pravidla zdravé výživy. Vzdala se například kalorických moučníků a pomazánek. Pocit plného žaludku jí proto dodávají svačinky s obsahem proteinů i sacharidů,“ brání Halle její kolegové, kteří jsou zvyklí na to, že uprostřed záběru se musí herečka rychle něčím posilnit.


Venkovní posezení u svého domu Halle miluje.

Text: Jana Švecová
Foto: Profimedia.cz