Herec o sobě prohlašuje, že všechno, co dokázal, si vybudoval především vlastní pílí a pevnou vůlí. Je hrdý na to, co se mu povedlo, ale nikdy nezapomene skromně dodat, že bez své rodiny a bez svých kořenů by se nikdy nedostal tam, kde je.

Je to elegán, kterému to myslí, což ho staví do jiného světa než bezduché krasavce. Nestydí se za to, že byl kdysi velký bouřlivák a že vyzkoušel i kdejakou omamnou látku. Dnes totiž ví, že být „in“ je něco úplně jiného, než obcházet bary a ukazovat se na pompézních večírcích.


Herectví mu dalo směr

Před kamerou se poprvé objevil v TV seriálu Jump Street, který mu zabezpečil první velký úspěch. Do povědomí diváků se ale zapsal především jako Střihoruký Edvard, při jehož natáčení se zamiloval do hlavní představitelky Winony Ryderové. S režisérem Timem Butonem si padli do oka a spolupracovali spolu ještě mnohokrát a vždy to stálo za to. Právě v této době na sobě Johnny začíná tvrdě pracovat a kromě zodpovědného přístupu k práci začíná makat i na svém vzhledu. Udržet si dobrou postavu a osobní kouzlo není nic snadného a zabere to dost času. Jaké jsou tedy jeho tajné finty?


Válet se doma? Nikdy!

Pokud byste chtěli vyzkoušet Johnnyho recept na zdravý životní styl, připravte se na to, že to nebude nic jednoduchého. Hvězdný idol totiž nedělá nic napůl. Vždy, když se pro něco rozhodne, jde do toho po hlavě a dodrží přesně to, co si naplánoval. Začíná například jednodenním půstem a pije jenom lehké bylinkové čaje. Pak s přáteli vyrazí do přírody, kde si postaví indiánskou saunu. Uvolňuje se tak v potní chýši za zpěvu starobylých aztéckých rituálních písní a zvuku bubnů. Po sauně ještě celé tři dny striktně dodržuje džusovo-zeleninovou dietu a pije pouze ovocné šťávy a zeleninové vývary. „Rozhodně bych nevydržel jen tak se válet doma na gauči. Asi po půl hodině odpočinku jsem už nervózní a musím jít něco dělat,“ svěřil se nedávno.

 


Fast foody neodsuzuje

Herec tvrdí, že jeho tělo je jeho život. Nepatří ale vyloženě k těm, co se trápí hlady celý život. Naopak. Rád si dopřeje i svou oblíbenou mexickou kuchyni, vepřové maso či rybí sendvič. Je rovněž milovníkem fast foodů. Se svou partnerkou Vanessou Paradis a dětmi je často viděn například u Kentucky Fried Chicken, kde si k velké porci kuřecích křidýlek nezapomene objednat také hranolky a Colu. Jeho velkou vášní je také čokoláda. Říká se, že i proto vzal hlavní role ve filmech Čokoláda nebo Karlík a továrna na čokoládu.

Pokojný život na venkově ve Francii, kde nyní tráví většinu času s rodinou, z něho také udělal velkého znalce kvalitních vín, a dokonce se občas účastní sběrů a destilace. Johnny Depp je navíc i velmi učenlivý v kuchyni. Mnohokrát si najal osobního kuchaře, který ho zasvěcoval do tajů gastronomie a kuchařského umění. Všechny recepty pak také herec sám vyzkoušel a pochlubil se s nimi i svým přátelům, které si i kvůli tomu často zve do svého sídla na bohaté večeře.

Vaříme s Johnny Deppem

 

Recept: Čokoládové muffiny s ostružinami

Připravte si: 120 g špaldové mouky, 1 lžička prášku do pečiva, 1 vejce, 2 lžíce kakaa, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 Autor: Soňa Stehlíková | Fotografie: www.isifa.com