Vrátili jste se zrovna z dovolené – máte nějaký zážitek spojený s jídlem a pitím?

Vrátili jsme se z Řecka – tamní kuchyni známe dobře. Moc nám chutná. Jejich úpravy ryb a lilků jsou pro nás další div světa. Majitelé hotelu Artemis na ostrově Thassos, kde bydlíme, dělají dvakrát týdně na pláži barbeque. A to je koncert: tzatziky, rajčatový salát, šťouchané studené brambory, opečené lilky a papriky v oleji, obří fazole v rajské omáčce, olivy, dobrý chléb – masíčka pak stačí sousto. (usmívá se)

 

Klikněte pro větší obrázek!A vy sám vaříte? Co připravujete nejčastěji?

Chacha, jestli vařím? Spíše upravuji. Občas – hlavně, když má Evička večer práci – připravím talířky, jak tomu říkáme. Nakoupím a vezmu spoustu dobrot: olivy, rajčata a jinou barevnou zeleninu, sýr feta, beraní rohy, lososa, goudu apod. Z toho všeho nazdobím krásné (a prý moc dobré) talířky. Pečivo si každý vybere podle chuti: chléb, dalamánek, knäckebrot... A my s Evičkou bohužel nic. (usmívá se)

 

Takže s tím vařením jste trochu »na štíru«?

Od patnácti let jsem se staral sám o sebe. Tatínek byl na patnáct let zavřený, byl odsouzený v politickém procesu, maminka byla nemocná. Tenkrát jsem nejraději jedl čočku se sázeným vejcem. Tu bych zvládl možná i teď.

 

Máte nějakou historku z mládí spojenou s vařením vaší maminky nebo babičky?

Jediné jídlo, které v životě nemám rád, je mléčná polévka. Tu mi babička dávala v dětství. Ale také mi dávala moje nejoblíbenější jídlo v dětství, to bylo koncem války, šišky, které byly určené na vykrmení husy. (usmívá se)

 

Jak byste charakterizoval váš běžný jídelníček? Dbáte na životosprávu nebo si dáváte i něco »nezdravého«?

S Evičkou jíme téměř výhradně saláty – doplněné libovým masem, ráno jogurt s ovocem. Když pečivo, tak celozrnné. Já si občas dám suché červené víno. Eva mě donutila, abych si upravil pitný režim, tak piju hodně zeleného čaje, bylinek apod.

 

Klikněte pro větší snímek!  Klikněte pro větší snímek!

Liší se vaše strava podle ročního období?

Určitě. V létě je dostatek čerstvé a chutné zeleniny, proto je u nás na stole denně. V zimě se nesežene tak chutná zelenina, skleníkové chudinky nám moc nechutnají. Proto zařazujeme do jídelníčku kapustu a kysané zelí. Ani jsem dříve nevěděl, jak lahodně se dají upravit. Často se inspirujeme ve staročeské kuchyni. Kolikrát to je překvapení, jak si předkové pochutnávali za pár drobných jen z domácích surovin: pohanka, jáhly, brambory, kroupy, zelí, kapusta, jablka – a to vše v různých kombinacích.

 

Kdo měl hlavní slovo v tom, jak bude vypadat vaše kuchyně?

Kdysi jsme se Štěpánkou s potížemi sehnali kuchyňskou linku, která dnes už nepůsobí moc esteticky. Funkčně je ale v pořádku. S Evičkou jsme si řekli:Co teď? Pak jsme změnili barvu stěn, doplňků a vše jsme přestavěli – a máme vlastně novou kuchyň. (usmívá se)

 

Klikněte pro větší snímek!  Klikněte pro větší snímek!

Máte oblíbené kuchyňské pomocníky (a teď nemyslíme manželku Evičku), bez kterých si vaření neumíte představit?

Mám rád ostré nože, když se chystám krájet. Evička mi vždy jeden připraví, já se v kuchyni až tak nevyznám.

 

Zkuste nám na závěr popsat, jak by vypadala vaše kuchyň snů.

Jsem spokojen s tou, kterou máme – je s výhledem na Hradčany. Co více si přát?

 

Text: Ivana Skokanová

Foto: Martin Pekař, Proficlanky.cz