Nejen propagátorka této diety v Anglii herečka Liz Hurleyová, ale i Jennifer Love Hewittová obrátila svou víru k dělené stravě. V čem tedy spočívá? Potraviny se dle ní dělí na bílkoviny, sacharidy a neutrální produkty. První den diety je třeba tělo pročistit. Dopoledne se proto pijí ovocné a zeleninové šťávy. Odpoledne je doporučeno jíst pouze banán nebo syrovou mrkev. Od druhého dne už můžete jíst dle chuti pět malých porcí denně, avšak nesmíte kombinovat bílkoviny se sacharidy. Neutrální potraviny, mezi které patří například krémové sýry, ořechy a veškerá nízkoškrobová zelenina, smíte jíst jak s bílkovinami, tak se sacharidy. Váha sice klesá pomaleji, ale tělu neškodí. I podle odborníků je proto upřednostňována před ostatními hubnoucími programy.


Občerstvení každou hodinu

Hvězda filmového hitu Tajemství loňského léta Jennifer Love Hewittová si musí udržovat energii i na place, kde často tráví i několik hodin denně. Bere si proto s sebou malé svačinky. „Občerstvuji se skoro každou hodinu. Stačí mi třeba kousek sýra nebo jablko. Také mám ve svém přívěsu vždycky avokádo, které si rozdělím na polovinu a namáčím si ho do limetkové šťávy. Je to skvělý snack – má zdravé tuky a zaplní vás,“ prozradila herečka. Naopak mezi její potravinové hříchy patří pizza. Byla také milovnicí zmrzlinových pochoutek, než zjistila, že je na ně alergická.


Duševní trénink je důležitý

Sportem ku zdraví – to je samozřejmě pravda, ale podle Jennifer se nic nemá přehánět. A svým způsobem má pravdu. Právě bolesti kloubů ve stáří jsou často daní za příliš aktivní sportovní mládí. I když herečka velice ráda běhá, upřednostňuje spíše dynamické cviky, které nezatěžují klouby váhou vlastního těla. Ráda jezdí na kole a v zimě na rotopedu a hodně plave. Její kondiční trénink trvá přibližně 1 hodinu 4x týdně. Kromě udržování postavy cvičením herečka také provozuje tzv. duševní výcvik pozitivního myšlení. „Každé ráno, než odejdu z domu, říkám pět věcí, které mám na sobě ráda. Třeba: Mám hezké oči, ruce…a tak dále. Zvedá mi to sebedůvěru a den je hned veselejší,“ nechala se slyšet Hewittová.

 


Tipy podle Jennifer Love Hewittové:

Dejte si sportovní cíl – například že do konce roku uběhnete maratón. 
Jednou za měsíc zajděte na jógu – ideální je dýchací cvičení.
Kupte si pleťový osmihodinový krém Elizabeth Arden – Jennifer je jím posedlá a nedá na něj dopustit.
V létě si místo sladkých koktejlů nebo piva dopřeje vinný střik.
Ze svého jídelníčku vyřadila čínu a hranolky.
Zásadně nechodí do fastfoodů.


Vaříme s Jennifer Love Hewittovou:

Recept: Tiritas

Připravte si: 800g ryby v kvalitě sush,, nakrájené na 1 cm kostičky, 120 ml kvalitního olivového oleje, 200 ml čerstvé citrónové šťávy, 50 ml Coxonova římského octa, 150 g rajčat, bez semínek, oloupaných a nakrájených na kostičky, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...


 Autor: Soňa Puchmertlová | Fotografie: www.isifa.com