S povoláním modelky koketovala Kate už od čtrnácti let. Tehdy se vracela se svou matkou z dovolené na Bahamách a opálené dívenky si všimla agentka newyorské agentury a doporučila jí casting v londýnské pobočce. Do týdne měla první práci.

V praxi to pro mladou Kate znamenalo opustit rodinu a dát vale i škole. „Pořád jsem byla v letadle. Bez rodiny, bez přátel, bez spolužáků. Myslím, že jsem si to občas užívala, ale hlavně jsem hodně plakala a přemýšlela, proč to není tak fajn, jak se původně zdálo,“ vzpomíná Kate.


Anorexii stále popírala

Přezdívka Novodobá Twiggy patřila k těm mírnějším komentářům její útlé postavy. Mluvilo se spíš o anorexii, špatném příkladu pro mládež, ba dokonce o odpudivosti. Sama už dávno rezignovala na to, aby svou hmotnost řešila. „Kolikrát za život jste schopni říct, že netrpíte anorexií? Já překročila svou míru před několika lety a už to nejsem ochotna nikomu opakovat.“

Přitom právě svým křivkám vděčí za vstup do světa velkého modelingu. Na počátku devadesátých let se totiž perfektně hodily Calvinu Kleinovi. Vychrtlá a „jen“ 170 cm vysoká Angličanka byla pro jeho záměr ideální. „Nafotili jsme několik sérií snímků, udělali pár přehlídek a už jsem byla uvnitř byznysu,“ popsala tenkrát Kate svůj bleskový start.

 

 

Královna večírků

Kromě módního světa se o ní hovořilo i v souvislosti s divokými drogovými večírky. Nálepku Kokainová Kate získala na sklonku léta 2005, když ji vyfotili bulvární novináři, jak během čtyřiceti minut sjíždí pět kokainových lajn. Veřejnost v Kate viděla matku neschopnou postarat se o tříletou dceru a firmy, s nimiž měla nasmlouvané akce, se bály negativní publicity a na několik měsíců se od ní odvrátily.

I přesto se stále objevovala na titulních stranách prestižních módních magazínů, předváděla kolekce všech slavných návrhářů a od roku 2007se stala tváří britské značky Topshop, pro kterou navrhuje i vlastní módní kolekce.


Jí každé tři hodiny

V poslední době Kate Mossová stále dokazuje, že její životní styl už nejsou jen přehlídky, večírky, alkohol a hodina spánku denně. Dokonce do svého programu zařadila i pravidelný trénink v posilovně, meditaci a relaxaci, která ovlivňuje její celkový zdravotní stav. „Mám rychlý metabolismus, protože jím běžně v intervalu tří hodin. Tělo pak mnohem lépe spaluje tuky a lépe se tvoří i svalová hmota,“ říká modelka.

Co se týče jídelníčku, je prý Kate závislá na bio jogurtech, ovoci a zelenině. I když se o ní jednu dobu mluvilo jako o striktní vegance, modelka dnes nedá dopustit na kuřecí maso nebo grilované ryby.


Denní menu podle Kate

Snídaně: Bio jogurt, ovoce a jeden toast
Svačina: Jahody, cereálie nebo ořechy
Oběd: kuřecí plátek a grilovaná zelenina
Svačina: žlutý meloun nebo salát z lilků či šalotek
Večeře: grilovaná ryba a čerstvá zelenina

 

Vaříme s Kate Moss:

Recept: Cibule v aceto balsamico

Připravte si: 250 g šalotek, 5–10 lístků šalvěje, 2 lžíce olivového oleje, 4 lžíce Aceto balsamico, 50 ml suchého červeného vína, 2 lžičky medu, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 Autor: Soňa Stehlíková | Fotografie: www.isifa.com