Ač byla Kim ze všech hlavních představitelek nejstarší, v populárním americkém seriálu jí patřila převážná většina nahých scén. Dopomohly jí k tomu plné rty, sexy dekolt a hlavně pevná a štíhlá postava. Ovšem sama herečka by mohla vyprávět, co všechno pro to musela udělat, aby si ji udržela. Aby mohla vzbuzovat stále stejnou pozornost a obdiv, musela si nastavit striktní dietní režim a držet se ho celých deset let. Tak dlouho se totiž Sex ve městě natáčel. Díky této roli je dnes ovšem příkladem pro většinu žen, které chtějí být, stejně jako Kim přitažlivé i po padesátce.


Třífázová dieta podle Kim

Kim Cattrall je známá jako propagátorka „své“ diety. Jde sice o původní dietu South Beach dr. Arthura Agatsona, ale herečka si ji v průběhu let značně upravila, aby docílila ještě lepšího výsledku. „Můj hubnoucí plán je účinný a přitom nevyžaduje hladovění,“ tvrdí Kim. Jak to tedy dokáže? Tato dieta doopravdy funguje, jen může být pro někoho poněkud složitější a přísná. Je rozdělena do tří fází, přičemž první fáze je nejpřísnější a každá následující o poznání volnější.

V první fázi, která trvá 14 dní, se herečka musí obejít bez svého oblíbeného bílého chleba, většiny druhů masa, luštěnin i alkoholu. Zcela nutné je vyhnout se sladkému a jediné sacharidy, které jsou povoleny, jsou ty s nízkým glykemickým indexem. Ty člověka zasytí na poměrně dlouhou dobu. Kim v této první fázi konzumuje v pravidelných intervalech zeleninu a ovoce a doplňuje to pokrmy z mořských ryb. Její jídelníček tvoří také pokrmy bohaté na bílkoviny, jako jsou tvaroh a sýry, které zahánějí hlad. Nutno dodat, že jde jen o dva týdny, takže se to dá vydržet.

Ve druhé části diety lze postupně přidávat některé zapovězené potraviny, jako například celozrnný chleba, těstoviny, cereálie, brambory či rýži. Jíst můžete i ovoce a z alkoholu si dopřát denně skleničku vína. A nakonec třetí fáze, která vlastně odpovídá běžným standardům zdravé výživy, kterými by se člověk měl držet pokud možno celý život. Stejně jako to dělá Kim Cattrall.

 


Výjimka kvůli roli

Jen jednou udělala Kim výjimku, a to kvůli roli stárnoucí pornoherečky v indickém filmu Meet Monica Velur, kdy musela přibrat devět kilo. „Bylo to docela uvolňující,“ řekla herečka. „Je to jako bych vystoupila z panenky Barbie, odhodila ji a byla někým úplně jiným.“

Tehdy se Kim opravdu neomezovala a začala nabírat kila, která přes dvacet let držela na uzdě. „Natáčeli jsme v Detroitu a tam je spousta krásných restaurací a barů. A tak jsem tehdy šest týdnů jedla a pila všechno, na co jsem měla chuť,“ vzpomíná na natáčení filmu herečka, která se ale musela zanedlouho vrátit ke svému dřívějšímu režimu, aby mohla zazářit ve snímku Muž ve stínu s režisérem Romanem Polanským.


Postavu si udržuje i sportem

Když se Kim zeptáte na cvičení, rozmluví se stejně nadšeně jako v případě diety. Sportu se věnuje každý den, protože moc dobře ví, že čas je neúprosný a k perfektní postavě jen dieta nestačí. Níže se tedy můžete inspirovat jejím tréninkovým plánem, který ideálně ladí k její strategii hubnutí.


Krok 1

K pravidelné ranní rozcvičce si přidejte dvakrát týdně Pilates. 

Krok 2

Zaplaťte si trenéra na první tři návštěvy v posilovně a pak se přesně řiďte tréninkovým plánem, který vám navrne na míru.

Krok 3

V průběhu dne a po cvičení pijte neperlivou vodu s citrónem. Po ránu si tento drink servírujte horký.

Krok 4

Naučte se milovat sex! Stejně jako její postava Samantha i Kim ví, že milování je nejlepší způsob kardiocvičení a také dobrý způsob, jak spálit nějaké kalorie.

 

Vaříme s Kim Cattrall:

Recept: Rajčatový krém s bazalkou

Připravte si: 500g dobrého rajčatového pyré, 350 ml zeleninového vývaru, 1 červenou cibuli, 3 stroužky česneku, 3 lžíce extra panenského olivového oleje, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 

Hollywoodské hvězdy mají rády luxus, ale i výstřednost. Jestli pak by se jim líbila některá z ulítlých toalet, které můžete vidět v článku Záchody ze snů i nočních můr.Autor: Soňa Puchmertlová | Fotografie: www.isifa.com