Její otec má libanonské kořeny a maminka Španělka bývala operní zpěvačkou. Herečkou se stala prý z trucu, když jí otec, silně věřící katolík, zakázal být profesionální gymnastkou. Dnes se Salma Hayek kromě herectví věnuje také zpěvu a režii. Mimo pročítání scénářů a zajišťování zdárného chodu produkční firmy si přibrala ještě práci mluvčí organizace UNICEF. Má na starosti program, který zajišťuje očkování proti tetanu pro matky a děti v rozvojových zemích Afriky a Asie. Navíc je také reklamní tváří světoznámé kosmetiky i značkového alkoholu.

 

Žádná žena v domácnosti

Sláva a úspěch ji prostě baví a mnoho přátel o ní tvrdí, že je zarputilá workoholička. Což byl pravděpodobně i důvod jejího rozchodu s Françoisem-Henrim Pinaultem, kterému v průběhu vztahu porodila dcerku Valentinu. Salma se nechtěla věnovat jen rodině, jak si její přítel přál. Ostatně mnohé naznačila herečka ještě v době, kdy byla těhotná: „On by si přál, abych už napořád zůstala doma a starala se o děti, ale já si svou budoucnost představuji úplně jinak. Moc se těším, až se po porodu znovu vrhnu do práce. Válet se doma rozhodně nebudu!“ svěřila se tehdy médiím. Nutno dodat, že své rozhodnutí myslela opravdu vážně. Nejenže už dva měsíce po porodu podepsala smlouvy na dva filmy, ale začala i shazovat nabraná kila, protože v průběhu těhotenství se dosti zakulatila. Vděčí za to i svým mexickým genům.

 

Kilogramů se zbavila kojením

Za půl roku Salma zhubla o 16 kilogramů. Každý den jí k obědu výhradně rybu nebo mořské plody. Nejraději má lososa, halibuta a tuňáka. Vyhýbá se ale těm tučnějším, jako je třeba makrela. Ze svého jídelníčku rovněž vyškrtla luštěniny, sladké ovoce, vejce a vepřové, hovězí i kachní maso. Jejím tajným trikem na shození těhotenských kilogramů je také kojení. „Pokud miminko zrovna nemá hlad, neustále odsávejte mléko, je to nejúčinnější způsob, jak může žena spalovat tuky,“ prozradila tehdy. Díky dceři Valentině se také naučila zbytečně se nerozčilovat a milovat svůj život. „Mé miminko je ta nejkrásnější věc, jaká se mi přihodila.“

 

 

Na červeném koberci je vždy ve formě

Snědá kráska ale nevděčí za svou postavu jen kojicí metodě, figuru a sličné ženské křivky jí pomáhá udržovat také pravidelné cvičení. „Mám celulitidu. Bojuji s tím každý den,“ svěřila se nedávno. Zpravidla se proto věnuje pozvolnému protahování a posilování stehen a zadní partie. Zároveň také pije speciální čaje a bylinkové odvary, které pomerančovou kůži vypínají. Pokaždé, když ji čeká premiéra a noblesní kráčení po rudém koberci, naplánuje si Salma pětidenní detox, jenž se skládá pouze z pití ovocných a zeleninových šťáv. Každý den si tak dá jednu sklenici 100% džusu z mrkve, jablka, červené řepy a petržele. Povolenou má ještě hrst ořechů každý druhý den a jeden malý toast z tmavého pečiva.

 

Vaříme se Salmou Hayek:
 

Recept: Ryba na olivovém oleji s kapary

Připravte si: 1 lžíce citronové šťávy, 4 ks rybího filé, sůl, čerstvě umletý pepř,  Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 Autor: Soňa Stehlíková | Fotografie: www.isifa.com