Když v roce 1989 natočila Kristie svůj první trhák Kdopak to mluví, vážila 57 kilo. Po deseti letech v branži se ale dostala až na 90, což je na 170 centimetrů vysokou herečku víc než dost. Za přírůstek váhy mohly osobní problémy spojené s šílenými dietami a pilulkami na hubnutí. Kristie se ovšem nikdy netajila tím, že hlavním důvodem je především velká láska k jídlu. „Jedla jsem nepřetržitě a ještě víc, když jsem měla špatnou náladu.“ Nejhorší to ale bylo, když se herečka přestala vážit.


Boj s kily

Přesto svůj boj s nadváhou nevzdávala a často se pouštěla do všelijakých odtučňovacích programů. Měla i své metody. Při hubnutí se například motivovala tím, že si na ledničku nalepila svoji fotku z doby, kdy byla štíhlá, nebo si nakoupila šíleně drahé šaty menší velikosti a hecovala se tak dlouho, dokud se do nich nevešla.

V roce 2005 si také zahrála sebe samu v televizním seriálu Fat Actress (Tlustá herečka), který byl částečně fiktivní a částečně založený na jejím reálném životě. Podruhé diety využila pro své zviditelnění, když souhlasila s natáčením reality show přímo u sebe doma. Diváci tak mohli sledovat slavnou herečku, jak se pere s útrapami hubnutí a dodržuje přísný dietní program. Doopravdy se jí podařilo zhubnout až v rámci dietního programu Jenny Craig. Pro tuto společnost Kristie využila svoji slavnou tvář, když zde v roce 2008 přijala pozici tiskové mluvčí. Jakmile ale svoji funkci opustila a přestala režim dodržovat, nabrala vše zpátky.

 

Absurdní diety

Čas od času se Kristie snažila zhubnout i pouhou vůlí a pomocí zdravých potravin. Moc úspěšná ale nebyla. „Jedla jsem třeba jen syrové ovoce a zeleninu nebo si vařila tukožroutské polévky, dokonce jsem vše třeba zajídala pilulkami na hubnutí. Dnes ale vím, že to bylo naprosto šílené a nikam to nevedlo,“ svěřila se nedávno herečka magazínu People. Na nějakou dobu se taky rozhodla nejíst maso, ovšem vegetariánskou stravu pojala poněkud nevhodně. Hlad tenkrát zaháněla velkými porcemi těstovin nebo bílým pečivem s máslem. Kila tak šla jen nahoru a herečka byla opět zoufalá.

 


Zase hubne

Zdá se, že až v poslední době se Kristie umoudřila, a všichni věří, že tentokrát jde správným směrem. Díky taneční soutěži se jí podařilo přirozeně zhubnout víc než 40 kilogramů a nadále se udržuje ve formě střídmou dietou, při které ale rozhodně nehladoví. Vrhla se na organickou stravu, jež je složena převážně s bioproduktů. Její jídelníček obsahuje hlavně vydatné polévky a kuřecí pokrmy, které herečce dodávají potřebnou energii k tanci.

Vaříme s Kristie Alley:

 

Recept: Zelená polévka podle Kristie Alley

Připravte si: 6 malých šalotek, 1 pórek, 1/3 šálku olivového oleje extra viržin, 2 velké trsy zeleného chřestu, 1 brokolice, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 

 Autor: Soňa Puchmertlová | Fotografie: www.isifa.com