Eva Longoriová není žádná vegetariánka. Kromě pikniků má také ráda grilování a maso v jejím jídelníčku zkrátka nesmí chybět. V oblibě má i čínskou a orientální kuchyni, a to pro jejich pikantní chutě. Uctíte ji pořádným steakem, pečínkou, šunkou i dobrým hamburgerem. Protože si ale zároveň drží váhu 53 kilogramů, dopřává svému tělu také dostatek zeleniny a ovoce. V lednici má takřka pořád fazolky, řepu, jahody, švestky, hrušky, špenát, papáju, chřest a hlavně jablka. Každý den prý sní až kilo ovoce a zeleniny. Herečka miluje také maso pečené na jablkách nebo sušené křížaly, které jí v nevlídné zimě připomenou teplý podzim.


Houbami k pěkné linii

Specialitou jejího jídelníčku jsou také houby. Eva si je dává jednou týdně, a dokonce tvrdí, že jí udržují linii. Pravdou je, že houby, ať už jde o jakýkoliv druh, obsahují až 95 % vody, takže po nich herečka opravdu zaručeně nepřibírá. Sto gramů hub má dokonce průměrnou energickou hodnotu kolem 70 kilojoulů, méně má už jen okurka a hlávkový salát. Herečka se ale při jejich přípravě zásadně vyhýbá smažení. Nejraději má prý ragú nebo grilované houby s ostrým chilli dipem.


Když limonádu, tak bio

Dietologové zcela právem varují před pitím limonád, protože jde o chemické nápoje neboli vodu uměle ochucenou, obarvenou a oslazenou. Eva Longoriová proto pije jedině biolimonády. Ty jsou totiž vyrobeny z přírodních ovocných složek, oslazeny ovocnými cukry, biocukrem nebo biomedem a neobsahují žádná barviva, umělá aromata a konzervanty. Kromě tradičních příchutí, jako jsou pomeranč, citrón či jablko, si Eva dává také biolimonádu kolu, ovšem bez kofeinu, a při sportování biosport nápoj, který tělu rychle dodá ztracenou energii. U nás je koupíte ve specializovaných prodejnách s biopotravinami a zdravou výživou nebo na internetu.


Piknikujte jako…

  • Vyberte si krásný lesní kout či park, kde je dřevěná lavice a stůl. Uvidíte, že se vám povede s několika plastovými talířky a příbory připravit dokonalou hostinu.
  • Pokud se chystáte spojit piknik s procházkou, pak si nezapomeňte obout praktické boty. Eva Longoriová preferuje gumáky nebo tenisky.
  • Nezapomeňte ani takové maličkosti, jako jsou papírové ubrousky. Nejvíce oceníte ty vlhčené.
  • Než se vydáte na výlet, zeptejte se kamarádů, co komu chutná. Při přípravě jídla vyjděte z kompromisu chutí. Herečka dělá nejčastěji různé těstovinové saláty.
  • Do koše můžete vložit deku nebo společenskou hru.

 

Vaříme s Evou Longoriovou:

Recept: Houbové klobouky plněné bylinkovým máslem

Připravte si: 12 velkých hnědých žampiónů, 4 lžíce olivového oleje, 50 g domácího bylinkového másla, čerstvě mletý pepř, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 

 

 

 Autor: Soňa Puchmertlová | Fotografie: archiv redakce,