Americká herečka důsledně dodržuje tzv. Weilovu metodu, při které se hubne velmi pomalu, často jen kilogram měsíčně. Základem je heslo: žádné nasycené tuky, ale o to víc zeleniny a ovoce. A i když je Lisa velkou gurmánkou, na jejím jídelníčku se tak nejčastěji objevuje jen kuře, těstoviny, saláty a ryby. „Potřebuji přiměřený pohyb a vědomě večer nežrat. Pak můžu jíst relativně cokoliv.

Zdravě nejím jen kvůli váze, ale hlavně nesnáším, když je mi těžko,“ svěřila se herečka, která zároveň vyřadila všechny mléčné výrobky, které tato dieta nedoporučuje. Jí také pravidelně pětkrát denně, vaří si sama, a tak, jak říká, ví, co smí. Jak se zdá, vyplácí se jí to. Když potřebuje figuru do šatů, nemá s tím problém.


V dietě si dává pauzu

Jako výstřední Phoebe Buffay v oblíbeném komediálním sitcomu Přátelé, byla známá svou nechutí k jakémukoliv masu. Ve skutečnosti ale nikdy vegetariánku nebyla. Výjimkou prý je jen červené maso, které jí nechutná. Jeden den v týdnu si taky dá Lisa od diet pauzu a dopřává si všechny své oblíbené pochutiny. Jejími slabinami je čokoláda – miluje klasické americké cookies a dobrou kávu. V tomto směru je ale velice vybíravá. Pije pouze exotickou kávu z Portorika Alto Grande, jenž je známá svým ovocným nádechem a nasládlým aroma. Jen výjimečně si ji dává s našlehanou mléčnou pěnou, nejraději ji má čerstvě namletou v podobě espresa.

Cvičit ji nebaví

Sportu nepodlehla, ale baví ji golf. Na zeleném „greenu“ hraje herečka od jara do podzimu, a ačkoliv se zdá, že se při něm moc nenamůže, nenechte se mýlit. Během jedné lekce totiž ujde osm až deset kilometrů, navíc svaly na rukou a zádech dostanou pořádně zabrat, takže jí ještě několik dní po tréninku pořádně bolí. Na golfovém hřišti Lisa zároveň i relaxuje. Dokonale upravená tráva, jezírka a čerstvý vzduch prý lahodí nejen jejímu tělu, ale i oku a duši.

 


Buďte jako Lisa a pronikněte do tajů golfu!

  • Vyberte si klub, který nabízí otevřené lekce bez členství – základní výbavu vám zapůjčí.
  • Najměte si zkušeného trenéra, který vám vysvětlí teorii a naučí vás základy.
  • Na golf je samozřejmostí nosit kalhoty nebo kraťasy a triko s límečkem. Potřebujete i speciální obuv, která plní jinou funkci než módní. Musí být pevné, lehké, stabilní, neklouzavé, nepromokavé a zároveň prodyšné.
  • Pokud se chcete naučit golf hrát opravdu pořádně, absolvujte s trenérem zhruba dvě lekce týdně po dobu deseti týdnů. Samostatná lekce přijde na 700-1500 Kč za 50 minut.


Relax na masáži

Po každém tréninku si Lisa dopřává odpočinek ve formě uvolňující thajské masáži nohou. Zbaví ji bolesti a cítí se po ní skvěle odpočatá. Nejprve jí masérka namočí nohy v lázni, osuší ručníkem a začne intenzivně masírovat chodidla i lýtka, do nichž postupně vtírá uvolňující přírodní oleje. Na chodidla se soustředí nejvíce, protože se na nich nacházejí reflexní body jednotlivých orgánů. Po této relaxaci se herečka cítí jako znovuzrozená a zároveň i připravená na další sportovní výkon.

 

Vaříme s Lisou Kudrow:

 

Recept: Ovocný rýžový salát Lisy Kudrow

Připravte si: ¼ ananasu, 1 mango, 1 mandarinka, 1 pomeranč, 1 kiwi, 50 g hroznového vína, 20 g rýže, 20 g rucoly, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 

 

PROČ SI DÁT ANANAS

  • Obsahuje velkou dávku vitamínu C, minerálních látek a enzymu bromelinu, který odbourává tuky.
  • Napomáhá při léčbě trompóz a srdečních onemocněních.
  • Zvyšuje účinnost antibiotik a urychluje obnovu tkání.
  • Rozpouští krevní sraženiny.

 


Phoebe z přátel, nejslavnější role Lisy, byla pěkně „ulítlá“. Určitě by se jí hezky žilo v domě, který představuje článek: Parník na zelených vlnách
 Autor: Soňa Stehlíková | Fotografie: www.isifa.com