Kariéru začal muzikálem

Nejdříve si Zac zahrál v muzikálu Gypsy, proslavil se ale až jako Troy Bolen ve veleúspěšném trháku Muzikál ze střední. Od té doby se stal miláčkem dívek a žen a mohli jsme ho spatřit i v dalších filmech a seriálech, jako jsou například Hairspray, Kriminálka Miami či Summerland.

Pochvaly se dočkal i od filmových kritiků. To z něj udělalo hvězdu, která si ve svých dvaadvaceti letech může dovolit vlastní luxusní bydlení, kterému nechybí ani překrásná kuchyň.


Zac si se svou přítelkyní Vanessou pořídil bydlení snů.

Chci jen to nejlepší!

Zac Efron razí heslo: „Mám velmi jednoduchý vkus, spokojím se jen s tím nejlepším.“ Tento požadavek splňuje i jeho kuchyň, která spojuje klasický design s nejmodernější kuchyňskou technikou a bohatou škálou doplňků. V této kuchyni se vaří skoro každý den a je to na ní znát. Vše je skvěle uspořádáno k pohodlnému vaření.


 Zac bydlí v rezidenci s bazénem, kterou navrhl architekt James Schouw.

Sní, co mu dáte

Pro Zaca je radost vařit, prý je velice vděčný strávník. Nedávno se dokonce nechal slyšet, že má rád netradiční pokrmy a slupne snad úplně všechno. Klidně i živé housenky či jiný hmyz. Svou kuráž dokázal i při návštěvě Mexika, kde ochutnal cvrčky a larvy, které si stejně jako stříbrnou tequilu kořenil solí a citrónovou šťávou.

„Jednou mi otec nabídl dvacet dolarů, když sním chobotnici, která se pohybovala po talíři. Pak se mrskala ještě přímo v mých ústech,“ přiznal Zac. Že není žádný nafoukanec, potvrdil i v jedné televizní show, kde se nechal vyhecovat a zbaštil na posezení mouchu.


 Zac vsadil na klasiku. Masivní kuchyňské lince vévodí dřevěný vyřezávaný nábytek v tlumených barvách.

Jeho specialitou jsou lasagne

Zac je ale především milovníkem dobrých italských těstovin a dalších italských delikates. K jeho oblíbeným jídlům také patří pokrmy z japonské kuchyně, především sushi.

Pokud spěchá, nebo zrovna natáčí, rád navštíví i fast food Quiznos, kde si nejčastěji pochutnává na kuřecím sendviči s medovou hořčicí a slaninou.

Ovšem úplně nejraději si vaří doma.Nedávno se totiž svěřil, že ideální večer si představuje tak, že uvaří romantické jídlo pro svou přítelkyni Vanessu a společně si pak na ní pochutnají v jídelně nebo na terase u bazénu. Jeho specialitou jsou prý lasagne, které umí připravit hned na několik způsobů.


 Blízko kuchyně je obývací pokoj, kde si Zac s Vanessou rádi vychutnávají kávu.

Mlsají a sportují společně

Sám o sobě ale Zac prohlašuje, že není žádný nadaný kuchař, vaření ho prostě jen baví. „S kuchařkou jde všechno snadno. Stačí mít chuť a čas,“ říká herec, který dává prostor i své přítelkyni Vanesse, která v kuchyni ráda experimentuje a vymýšlí si nové recepty.

Vaření je i jedním z koníčků, které oba herce spojuje. Jestli si ale myslíte, že záliba ve vaření a ochutnávání nejrůznějších dobrot musí být znát na jejich postavách, jste na omylu. Kromě mlsání totiž společně rádi i sportují, nejčastěji chodí do bazénu a na tenis. Zac se také udržuje v kondici pravidelným během, který občas vymění za baseball či basketbal.


 Ložnice s vanou je opravdu nádherná. Co si po romantické večeři víc přát...

Oblíbené sušenky »snickerdoodles« Zaca Efrona

Převzato z jeho rodinné kuchařky:

Suroviny:1 šálek tuku (část máslo nebo margarín); 1 a 1 hrnku cukru; 2 vejce; 2 a 3 šálku hladké mouky; 2 lžičky smetany; 1 kávová lžička sody; 1 lžičky soli; 2 lžíce cukru; 2 lžičky skořice.
Postup:Předehřejte troubu na 200 °C. Důkladně rozmixujte 1 a 1 hrnku cukru a vejce. Do mísy pak prosejte mouku, přidejte smetanu, sodu, sůl, zbytek cukru a skořici. Vše pečlivě promíchejte a z těsta pak vytvořte větší placičky. Dejte na vymazaný plech na pečte 8 až 10 minut.


Text: Kateřina Nováková
Foto: Profimedia.cz