Courtney vystřídala řadu diet. Jeden čas byla stejně jako její kolegyně Jennifer Aniston příznivkyní Atkinsonovy diety, poté přesedlala na dietu podle krevních skupin a teď její jídelníček tvoří strava chudá na uhlovodany.

Den tak začíná vajíčky se slaninou nebo sýrem, k obědu si dává rybu, steak nebo kuře se zeleninou a k večeři má povolenou jednu porci karbohydrátů, tedy těstovin nebo brambor. Když pak potřebuje rychle zhubnout, konzumuje jenom ovoce a zeleninu vařenou v páře. Nejprve ale vypije sklenici vody. Nejčastěji si dává pramenitou vodu Fiji dováženou ze stejnojmenného ostrova. Ta je údajně nejčistší a nejbezpečnější na světě. Dietolog jí totiž zakázal pít džusy a minerálky, smí si ale dopřávat kávu a čaje.


Hvězda, co umí vařit

Sama Courtney tvrdí, že pestrou a zdravou stravu miluje. „Moc lidí mi to nevěří, ale mně kuřecí maso a saláty opravdu chutnají,“ brání se herečka a zároveň dodává, že nezanedbává ani svou kuchyni a ráda vaří různé italské pokrmy nebo ovocné dezerty, které ve volných dnech připravuje se svou šestiletou dcerou Coco. Kulinářské umění je pro ni prý relaxace a únik ze světa showbyznysu. „Pečeme různé dobroty. Moc nás to baví. Naší specialitou jsou třeba rybízové koláčky, které pak ještě teplé sníme,“ svěřila se kdysi Courtney. Možná i proto se nedávno objevila ve známé Food Network Show společně se slavným kuchařem Bobby Flayem, kde předvedla nejen své dovednosti, ale i smysl pro detail, když jídlo esteticky aranžovala na talíř.

 


Po dobrém jídle běh

Málo a zdravě jíst ale není jediný recept krásné Courtney. Ta si chce udržet pevné zdraví a klid v duši také pravidelným pohybem. V jejím případě se osvědčil běh. Podle ní je to naprosto ideální sport, díky němuž nepodléhá stresu a hektickému životnímu stylu. Na začátku tréninku si vždy dopřeje lehký strečink, aby její tělo spalovalo účinněji, pokračuje lehkým čtyřicetiminutovým během a nakonec se zase protáhne.

 

Vaříme s Courtney Cox:

 

Recept: Rybízové koláčky

Připravte si: 300 g hladké mouky, 3 lžíce cukru, 1 lžička jedlé sody, ½ lžičky soli, 6 lžic studeného másla, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 

Více o celebritách čtěte na www.story.cz

 

Text: Soňa Stehlíková
Foto: www.isifa.com
 Autor: Soňa Stehlíková