Nejtučnější ryba má pořád méně tuku než to nejvíce libové maso. Zdravá je ale i rybí dieta, založená na konzumaci mořských pochoutek. Sama Lily Allenová se o tom také přesvědčila. V jejím jídelníčku se tak velmi často objevují čerstvě ulovené mořské ryby, jako například pražman zlatý, morčák a kambala, a plody moře, třeba chobotnice, sépie i různé druhy mušlí. Interpretka hitu It’s not Fair si pochvaluje, že rybí maso má vysoký obsah bílkovin a až na některé druhy málo tuku. Zároveň obsahuje dostatečné množství minerálních látek, některé vitamíny a je kromě toho snadno stravitelné. Rybí maso jedla Lily i v průběhu těhotenství a během kojení. Skladba této potravy totiž zabraňuje přílišnému přibývání na váze. Současně také působí příznivě vyšší obsah vápníku, právě tak jako přítomnost ostatních nerostných látek. Jako přílohu volí Allenová nejčastěji rýži, která jí v době diety nahradí sacharidy.

Na rybu jezdí do Benátek

Podle Lily Allenové najdete nejlepší rybí speciality v Benátkách, kde se sice přísahá na rizoto, ale na pobřeží ho připravují s rybami nebo plody moře. Kuchyně Benátek připomíná příležitostně i starou slávu Serenissimy. Používají se i exotická koření, připravují se jemné omáčky a sestavuje se vybrané menu. Na tradiční a prostá jídla, jako je sušená treska nebo sarde in saor, v kořeněném nálevu marinované sardinky nebo sardele, se proto nezapomíná. Kromě toho je tato oblast hlavním producentem nejjemnějších druhů zeleniny, které zpěvačka rovněž miluje.

VIP bar nikdy nevynechá

Jako zběhlá návštěvnice tohoto města už Lily ví, kam si zajít v Benátkách na večeři a drink. Nejradši má Harryho bar, který patří k symbolům benátské gastronomie. Obrovský úspěch baru dokazuje už jen nekonečný seznam slavných, kteří sem rádi chodili. Patřili mezi ně třeba Ernest Hemingway, Charlie Chaplin, Barbara Huttonová, a dokonce korunované hlavy, jako nizozemská královna Vilemína či princezna Diana a princ Charles. Harryho bar dodnes neztratil nic ze své přitažlivosti pro bohaté a slavné. Lily Allenová má zde ve velké oblibě vyhlášené drinky a chutné delikatesy, které se k nim podávají. K místním vyhlášeným nápojům zde patří Bellini, který se skládá z broskvové dřeně a dobře vychlazeného vína Prosecco di Conegliano. Nejznámější se však stala v tomto baru kuchyně. Mezi specialitami zde najdete talíř pokrytý tenoučkými plátky syrového hovězího masa s marinádou z majonézy, citrónu, worcesterské omáčky, mléka, soli a bílého pepře - jednoduše Carpaccio. Co se ale Lily týče, ta si tu dává nejraději sépiové rizoto, tresčí haši nebo zapékanou sušenou tresku.

RECEPT: Vaříme s Lily Allenovou černou rýži se sépiemi
Ingredience (pro 4-6 osob): 750 g sépií včetně váčku s barvivem, 2 stroužky česneku, 7 lžic olivového oleje, šťáva z 1 malého citrónu, 1 cibule, 250 ml suchého bílého vína, 750 ml rybího vývaru, 250 g rýže (Vialone), sůl a čerstvě mletý pepř, 1 svazek sekané hladké petrželky
Postup: Sépie očistíme a plné váčky s barvivem vložíme opatrně do mísy. Tělo sépie a chapadla nakrájíme na jemné nudličky. Česnek jemně nasekáme, smícháme s 3 lžícemi olivového oleje a citrónovou šťávou. Nalijeme na sépie a 20 minut marinujeme. Jemně nakrájíme cibuli a podusíme ji v hrnci na 4 lžících olivového oleje. Přidáme okapané nudličky sépie a za stálého míchání je opečeme. Zalijeme marinádou a bílým vínem. Otevřeme váček s barvivem a barvivo přidáme do hrnce. Necháme 20 minut zvolna povařit. Přitom občas doléváme horký rybí vývar. Přidáme rýži. Postupně přiléváme zbylý vývar a za stálého míchání necháme rýži bobtnat. Osolíme, opepříme a posypeme sekanou petrželkou.


Autor: Soňa Puchmertlová | Fotografie: ČTK