Dříve než Natalie Portman (30) získala hlavní roli ve filmu Černá labuť, musela podstoupit přísný hubnoucí program, který zahrnoval extrémní cvičení i dietu. Vše jen proto, aby splnila všechny požadavky producentů a režisérů, kteří vyžadovali, aby postavu baletky ztvárnila velmi štíhlá a vysportovaná herečka. Už rok před natáčením si Natalie musela upravit svůj jídelníček a dodržovat cvičební plán, který zahrnoval trénink v posilovně, běh v terénu i plavání. Díky velké dřině a pevné vůli nakonec shodila přes deset kilo a vytvarovala si postavu do ocelové pevnosti, jakou mají sportovkyně. „Myslím, že to byl právě úbytek tělesné hmotnosti, který mi dal nejvíce zabrat,“ řekla nedávno pro jeden sportovní magazín herečka, jež musela své chutě držet na uzdě i po dlouhém a vyčerpávajícím tréninku ve fitness.


Být vegetariánkou nestačilo

Natalie již mnoho let nejí maso (s výjimkou ryb, které miluje), tudíž pro ni nebyla úprava jídelníčku až takový šok. Ale i tak byla často zoufalá z toho, že si může dát po dvouhodinovém tréninku pouze mrkvový salát nebo nízkotučný jogurt s několika mandlemi. Jedině tak totiž mohl být její hubnoucí plán účinný. Natalie velmi dbala na to, aby její tělo dostávalo vyváženou stravu zvláště z hlediska všech základních minerálů a nasycených i nenasycených tuků. Jedla hlavně veganské polévky, čočku nebo syrové potraviny, zejména zeleninové saláty, čerstvé ovoce a ořechy.

Asi si říkáte, jak to všechno zvládla… „S velkou disciplínou a sebezapřením,“ přiznává herečka. „Přestala jsem pít alkohol a místo večírků a setkání s přáteli jsem až do noci cvičila. Své tělo jsem mnohdy dostávala do extrémních bolestí, což mě ale zároveň činilo odolnější a otužilejší. Zadostiučiněním mi pak byl výsledek, který jsem viděla už po měsíci. Navíc jsem měla skvělý pocit sama ze sebe!“ dodává Natalie. To byla ale stále jen polovina jejího martýria.

 


Vrhla se na balet

Kromě cvičení a diety se herečka vrhla i na baletní kurz, který pro roli v tomto hororovém thrilleru byl naprostou nutností. „Když mi bylo dvanáct, tančila jsem moc ráda. Dokonce jsem to dotáhla až na úroveň profesionálů, ale balet je úplně něco jiného. Chce to obrovskou pružnost a ladnost. Takže jsem byla rázem začátečník.“ I proto se Natalie přihlásila na lekce jógy, kde se učila, jak se správně protahovat a dýchat. Neopustila ale ani své oblíbené potápění, jež pro ni bylo v tak nabitém programu už spíše odpočinkem než sportem.


Vaříme s Natalií Portman:

 

Recept: Salát z plodů moře s citronovou zálivkou

Připravte si: 500 g zmrazené směsi plodů moře, 4 lžíce španělského olivového oleje extra virgin, 1 prolisovaný velký stroužek česneku, 150 g malých vyloupaných krevet, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...


Natalie Portman je v mladém věku stálicí stříbrného plátna, ale napadlo vás, že by třeba mohl zazářit váš pes? Čtěte: Z domácího mazlíčka filmovou hvězdou Autor: Soňa Puchmertlová | Fotografie: www.isifa.com