Skoro se nechce věřit, že dnešní hvězda večírků byla jako dítě stydlivá. V šesti letech hrála rodičům na housle a na klavír, ale vidina vystoupení před větším publikem ji děsila. „Nedokázala jsem promluvit před třídou a neuměla jsem si představit, že bych měla zpívat před místností plnou lidí,“ vzpomíná Paris. Dnes má ovšem za sebou řadu reklam, pěvecké album Paris, které získalo překvapivě dobré hodnocení, a objevila se i v několika filmech či TV seriálu Obyčejný život. V rozporu s všeobecně panujícím názorem jí nespadlo nic do klína. Rodiče vedli Paris k pracovitosti a k tomu, že se musí o sebe postarat. Třeba při první letní brigádě prodávala koláčky, které jí pomáhala napéci její maminka. Paris pak chodila ven a nabízela je ještě s džusy a žvýkačkami.

 

Jídlo na stříbrném podnose

Co se jejího apetitu týče, vybíravá byla odmalička. Vysoký životní standard tuto její vlastnost ještě podpořil. Když jí bylo patnáct a její rodina se přestěhovala z Los Angeles do New Yorku, ubytovali se v královském apartmá ve třicátém patře luxusního hotelu Waldorf-Astoria, který patřil dědečkovi. Se svou sestrou Nicky a bratry Conradem a Barronem si objednávali lahůdky přes hotelovou službu, užívali si bohatý servis a odpolední koktejlové či čajové dýchánky. Tam to prý všechno začalo. V tomto prostředí si totiž Paris uvědomila, že chce být slavná a stát se celosvětovou ikonou.

 

Často bojuje s nadváhou

Přestože se tato americká princezna několikrát nechala slyšet, že nikdy neřeší diety, ve skutečnosti často bojuje s nadváhou. Koneckonců tělo ve stresu produkuje velké množství kortizolu, což vede k hromadění tuku v pase. Nejúčinnější je podle ní běh a tanec. Hilton rovněž doporučuje jíst méně tuků, více spát a vyměnit kávu za zelený čaj. Tyto rady se s Parisiným životním stylem ale moc neslučují. Její jméno je nejčastěji spojované s objednávanou pizzou a relaxace, o které mluví, také moc nezapadá do jejího každodenního programu. Divoké pařby, při nichž teče alkohol proudem, Paris objíždí s železnou pravidelností. Zároveň je také často zachycena fotografy před některým z fastfoodů. Miluje třeba McDonalda a KFC, mnohdy večeří v italských restauracích, kde si dává své oblíbené lasagne, a po cestě do exkluzivních butiků nepohrdne svačinkou ve formě čoko-kokosové tyčinky.

 

 

Týdenní menu podle Paris

Pokud ale cítí královna večírků, že by měla nějaké to kilo zhubnout, nastaví si hodně přísnou týdenní dietu. Posuďte sami, zda byste s takovým jídelníčkem na sedm dnů vystačili…

Pondělí
400 ml odtučněného mléka, 200 g sýra

Úterý
Velká pečená brambora s jednou lžící olivového oleje

Středa
Opět 400 ml odtučněného mléka, 200 g sýra

Čtvrtek
Salát z červené nebo zelené zeleniny, nejméně 2 litry vody

Pátek
K snídani kuře nebo ryba – samozřejmě vařené, 400 ml odtučněného mléka

Sobota
200 ml rajčatové šťávy a 800 ml odstředěného mléka před spaním

Neděle
Salát z červené či zelené zeleniny a 2 litry vody

Samozřejmě jako většina dalších celebrit i Paris Hilton má svého osobního trenéra. Je jím Teddy Bass, který nutí slavnou blondýnku k pravidelnému pohybu a neustálému zvyšování fyzické kondice. Tréninky s Paris prý řadí mezi ty oblíbené a všechny jsou složené z jednodušších cviků, které se stále opakují. Nejčastěji jde o dřepy, kliky, výpady, sedy lehy a samozřejmě vytrvalostní běh. Nebyla by to ale Paris, kdyby si po každém cvičení nevzala hned podpatky, nezapálila cigaretu a večer si nepochutnala na sklence drahého šampaňského s jahodou.

Vaříme s Paris Hilton:

Mořská ryba pečená v solné krustě
 

Recept: Mořská ryba pečená v solné krustě

Připravte si: pražma, citrony, tymián, rozmarýn, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...


Autor: Soňa Stehlíková | Fotografie: www.isifa.com