Proslavil se jako pátý představitel Jamese Bonda a svým vzhledem si okamžitě získal miliony fanynek po celém světě. Slavného agenta 007 si zahrál hned ve čtyřech snímcích: Zlaté oko, Zítřek nikdy neumírá, Jeden svět nestačí a Dnes neumírej. Život herce vůbec nešetřil. Jako malého kluka ho opustili oba rodiče. Otec jednoho dne zmizel, matka se přestěhovala do Londýna a Pierce přenechala jeho babičce, která žila v Irsku. Když se později oženil s herečkou Cassandrou Harrisovou a konečně si užíval úplné rodiny, zasáhl osud ještě krutěji. Manželka zemřela na rakovinu. Deset let po její smrti se Pierce oženil podruhé s novinářkou Keely Smithovou a dnes má pověst nejvěrnějšího muže v Hollywoodu. Martini ale nepije, mnohem raději si dá pivo.


Rád vaří s rodinou

Když si Pierce Brosnan v kultovních bondovkách objednával martini s vodkou, nikdy nezapomněl na svůj požadavek: „Protřepat, nemíchat.“ Ve skutečnosti ale tomuto drinku vůbec neholduje. Potvrdil to i při své nedávné návštěvě Prahy, když tu točil reklamu na známou značku čaje. Jakmile byl s prací hotový, usedl do přistavené limuzíny a osvěžil se vychlazenou Plzničkou. Své oblíbené značky piva má i v Americe a netají se tím, že vypije i několik plechovek týdně. Zlatému moku prý dává přednost před tvrdým alkoholem a vůbec neřeší, zda po něm přibere nějaké to kilo.

Na linii prostě herec nehledí. Jako otec od rodiny se svými dětmi často peče koláčky nebo překvapí svou manželku snídaní v podobě palačinek s citrónem a medem. Nejraději má ale italskou kuchyni. Těstoviny si prý připravuje výhradně sám.

 


Žije v ekologickém domě

Tajného agenta s vysportovanou postavou a vždy perfektně upraveným účesem byste v Piercovi dnes hledali marně. Zato z něj vyzařuje spokojenost a klid. Když ho nedávno načapali paparazzi při jeho pochůzkách, jeho šaty ani náhodou nepřipomínali oblek šitý na míru. Měl na sobě pouze obnošené kalhoty a pracovní košili. Herec se ani nesnažil skrývat své rostoucí bříško - svým vzhledem se očividně netrápí.

Důležitější je pro něj životní pohoda a zodpovědný přístup k životnímu prostředí. S rodinou si postavil ekologický dům na pláži v Malibu, který byl navržený přesně podle zelených standardů. Pierce se podílel na každé změně a aktivní byl i při výběru nábytku. Třeba taková kuchyně musela být vybavena pouze  přírodním dřevem a má vlastní systém na recyklování vody.

 

Recept: Penne Al funguj porcini Pierce Brosnana

Připravte si: 1 šálku extra panenského olvového oleje, 4 čerstvé hříbky (nakrájené), 2 stroužky utřeného česneku, 1 šálku čerstvě nasekané italské petrželky , Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 

 James Bond vyniká neuvěřitelnou zručností, domácnost mu jistě problémy nečiní. A jak jste na to vy? Úrazy v domácnosti: Proč se muži řežou a ženy se kácí?Autor: Soňa Stehlíková | Fotografie: www.isifa.com