Victoria Beckham je módní ikonou se vším všudy. Vlastní značky se svým jménem, za hodinu nakupování dokáže utratit tisíce dolarů a nikdy nevyjde do společnosti dvakrát ve stejném outfitu.

Oblékání tvoří hlavní náplň jejího života a svou mánií „nakazila“ i svého manžela, fotbalistu Davida Beckhama. Oba se stali tvářemi reklamní kampaně na spodní prádlo prestižní značky Armani a vždy rozpoutají vlnu nového trendu. Originalita k nim neodmyslitelně patří a ještě k tomu mají to štěstí, že se prostě vždycky trefí.


Jídlo do pěti hrstí

Nic ale není zadarmo. Když Victoria před nedávnem porodila čtvrté dítě, vytouženou holčičku Harper Seven, ihned se pustila do shazování přebytečných kil, i když během těhotenství nepřibrala téměř nic. A proč tak urputně chce zhubnout? Dala si totiž za cíl být ve skvělé formě do newyorského týdnu módy, kde uvede svou novou kolekci. Ten bude probíhat od 8. do 15. září a do té doby je tak Victoria pouze na „pětihrsťové“ dietě.

Dopřává si především ryby a mořské plody. Nejčastěji se na jejím stole objevuje třeba tuňák, uzený losos, krevety s chilli a sushi. Vše pak zapíjí litry neperlivé vody a když ji honí mlsná, má povolené tři ořechy různého druhu. S tímto režimem by tak měla zhubnout 2-3 kila za týden.

Snad se jen nebude opakovat příběh z roku 1999, kdy po narození svého prvního syna Brooklyna vyvolala její přílišná hubenost obavy . Novopečená maminka totiž tehdy měla velikost oblečení 0 a mnoho lidí ji podezíralo z anorexie. Victoria se bránila: „Jím opravdu zdravě. Jsem tak zvyklá odmala. Vyhovuje mně to a nehodlám to měnit jen proto, že vznikají nějaké fámy.“


Diety podle ročního období

Zpěvačka a módní návrhářka se řídí množstvím pouček, jak být štíhlá. Diety si dokonce rozdělila podle ročního období. Třeba v létě si vyčlení devět dní na odříkání. Jí jenom ovoce, navíc ve třetím a šestém dni jenom červené. V prvních a posledních dnech může i zeleninu. „Dobré je, že jíte, kolik chcete, a nemusíte sledovat počet kalorií. Lze tak s úspěchem shodit dva až šest kilogramů,“ pochvaluje si Victoria a tvrdí, že netrpí žádným nedostatkem – červené ovoce prý dodá organismu kalorie, pomůže mu spálit tuky a nemá vliv na svalovou hmotu. Dieta má podle ní také osvěžující účinky, je totiž velmi bohatá na přírodní cukry, vitaminy a minerální soli.

Mezi další Victoriiny oblíbené diety patří například dieta pro vyčištění pleti a zachování mladistvého vzhledu, která radí jíst výhradně potraviny z bílkovin a zeleniny, nebo takzvané bobulové menu, které zase nedovoluje nic jiného než fazole, sóju a další luštěninové potraviny.

Victoria ve své posedlosti štíhlou postavou ovšem přistupuje i k drastičtějším metodám. Ve snaze zhubnout jednou dokonce pila pouze tři sklenice šťávy z aloe vera a pět šálků zeleného čaje, bohatého na antioxidanty. K tomu si dopřála jen čerstvé jahody.


Cvičte s Victorií

Victoria nedá na diety dopustit, hubne ovšem i pravidelným sportem. Vyzkoušejte i vy její každodenní cvičení, při kterém zapomenete na své starosti a zároveň se nabijete energií na další den.

Posilování šikmého břišního svalstva

Vydržte opřeni pouze o jedno předloktí a natažené dolní končetiny. Druhou paži si opřete v bok, trup držte vodorovně s podlahou bokem k zemi a vydržte cca 20 vteřin. Pak vystřídejte strany.

Posilování přímého břišního svalstva

Vleže na zádech zvedněte pokrčené dolní končetiny kolmo nad sebe, rukama si podepřete temeno hlavy, s výdechem zvedejte hrudník a lokty  se snažte dotknout kolen. Opakujte 3 série po 20 opakováních.

Posilování spodní části břišního svalstva

Cvičte vleže na zádech s opřenými pažemi nataženými podél těla, přitáhněte paty k hýždím a s výdechem pomalu zvedejte pánev a součastně přitahujte kolena k čelu. S nádechem pokládejte zpět. Opakujte 3 série po 10 opakováních.

Toto cvičení Victoria doporučuje všem maminkám. Je možné ho totiž dělat kdekoliv a začít s ním hned po porodu. Za pár týdnů ovšem začne slavná dietářka dřít i v posilovně se známou trenérkou celebrit Tracy Andersen. Nemá ráda jen běh na běžeckém pásu. Dává přednost tréninku v přírodě. Hlavní ale je, že Victoria vždy dosáhne svého cíle.

Vaříme s Victorií Beckham:

Recept: Tygří krevety s chilli

Připravte si: 1,25 kg tygřích krevet bez hlaviček, 100 g česneku, 2 menší čerstvé chilli papričky, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 

Podívejte se na vilu,  v níž Beckhamovi trávili letšní léto: Na obhlídce letního bydlení BeckhamovýchAutor: Soňa Stehlíková | Fotografie: www.isifa.com