Do kin právě vstupuje pokračování divácky úspěšné komedie Líbáš jako bůh, kterou scénáristka a režisérka Marie Poledňáková nazvala Líbáš jako ďábel. Příznivci, kterých bylo před dvěma lety více než dost, se setkají s nekonformními hrdiny v podání Kamily Magálové, Oldřicha Kaisera, Jiřího Bartošky, Evy Holubové a dalších a prožijí s nimi další příběhy.

Přibude k nim ještě jeden hrdina. Sice nemluví ani nepoutá výraznými gesty, přesto dokáže ostatní hlavní představitele rozpálit k vášni či smíchu. Jde o růžové víno, které pro film dodalo vinařství s dlouhou tradicí Templářské sklepy Čejkovice. Stejně tak i vy si film vychutnáte v letním kině se sklenicí stále oblíbenějšího růžového vína.

Jak se dělá růžové?

V Evropské unii se od roku 2009 nemůže vyrábět rosé pouhým smícháním bílého a červeného vína, ale speciální technologií. Červené hrozny se pomelou a krátce nato se vylisují. Teprve pak začíná kvasný proces. „V České republice jsou pro výrobu vína tohoto typu ideální podmínky. Červené hrozny u nás mají vyšší podíl kyselin, což růžovým vínům dodává typickou svěžest a lehkost. V kombinaci s ovocnými tóny ve vůni i chuti dostáváme víno, které se líbí všem“, říká Jakub Šamšula, sommelier z Templářských sklepů Čejkovice. Vinařské družstvo je v produkci růžových vín jedničkou na českém trhu. Ročně dodá na trh přes půl milionu lahví růžového vína.

Templářské sklepy Čejkovice vyrábějí růžová vína především z odrůd Zweigeltrebe, André a Frankovka. V jejich nabídce se objevuje i růžový sekt vyráběný z odrůdy Rulandské modré.

Co nás ve filmu čeká?

Helenin bývalý manžel, úspěšný spisovatel Karel, se sice konečně odstěhoval ze společné domácnosti, může žít naplno svůj život svůdníka, ale začíná zjišťovat, že mu cosi chybí. Na Františkovu exmanželku Bohunu, energickou dámu, zvyklou vše řídit, pak situace dopadá ještě tíživěji. Oba hledají cesty, jak Františka a Helenu znovu získat pro sebe. František s Helenou zvolí z nastalé situace jediné rozumné východisko – rozhodnou se být chvíli sami a daleko, a tak vyrážejí na romantickou exotickou dovolenou do Maroka. Ale i zde je dostihnou nejen potíže, ale i jejich bývalí partneři, kteří ve Františkových a Heleniných cestovních lapáliích, k nimž patří ztracená zavadla, ukradené doklady a řada dalších problémů, vidí příležitost, jak se vrátit do jejich života. Pro náš pár teprve teď nastává opravdová zkouška jejich vztahu.

S templářskými Rosé můžete navíc vyhrát zájezd do Maroka, nebo vstupenky na nový film Líbáš jako ďábel!

Více na www.temlari.cz/libas.
 Autor: PR článek | Fotografie: Templářské sklepy Čejkovice, Falcon