Člověk by si myslel, že Sarah Jessica Parker je ranní ptáče, které uběhne denně 20 kilometrů a pravidelně mučí své tělo v posilovně za asistence osobního trenéra. Opak je ale pravdou.

Krásná herečka tvrdí, že za skvělou postavu vděčí především genům. „Cvičním jógu, ale nejlépe hubnu, když jsem ve stresu. Také běhání po New Yorku na podpatcích, když musím něco zařizovat, je skvělým pohybem. A i když je město plné mrakodrapů, nikdy nejezdím výtahem, vždy jdu po schodech, “ prozrazuje Sarah, která si proto bez zábran ráda pochutná třeba i na pečeném mase, koblihách a zmrzlině. Zcela se ale vyhýbá alkoholu.


Zhubnout dokáže během měsíce

„Až 95 % váhy závisí na tom, co jíme a pijeme. Proto se snažím kvalitně stravovat a nejezdím moc autem,“ říká. Její dietní plán ale skrývá i jiné tajné triky. Třeba takové sacharidy často nahrazuje ovocnými cukry a limonády pije jedině light.

Jednou za půl roku si také naordinuje speciální South beach plán, který je rozdělený do tří striktních fází. První dva týdny jí pouze jedno vejce denně, sýry se sníženým obsahem tuku, fazole, čerstvou zeleninu, ořechy a libové maso. Zakázané má brambory, rýži, těstoviny a pečivo. V dalších dnech pak jídelníček pomalu obohacuje o ovoce a obiloviny a ve čtvrtém týdnu vymění maso za ryby. Tato dieta se Sarah vyloženě vyplácí, protože pokaždé, když chtěla nějaké to kilo zhubnout, během jednoho měsíce toho docílila.

 


Na liposukci by nešla

Sarah Jessica má na hubnutí vůbec odlišný názor od mnoha svých kolegyň z branže a své postoje se nebojí dávat najevo. Odmítá třeba plastickou chirurgii i novodobé liposukce. „S váhou můžete bojovat i přirozenou cestou,“ míní Sarah. Možná právě proto jí závistivci naschvál nominovali na nejošklivější ženu showbyznysu. Tomu se ale může herečka pouze pousmát.

Jako Carrie Bradshaw z kultovního amerického seriálu Sex ve městě několikrát ukázala, že sexappeal má a její extravagantní výstřelky a nejnovější modely kopírovalo jistou dobu mnoho žen na světě. Slávu si ovšem užívala už jako jedenáctiletá, když debutovala na Broadwayi, kde po dva roky hrála titulní roli v úspěšném muzikálu Annie. Jako představitelka krásných plavovlasých dívek sklízela pak úspěch i ve filmu Líbánky v Las Vegas, Ed Wood nebo Rapsodie v Miami.


Na jídlo myslí neustále

Stejně jako v oblékání, je Sarah Jessica kompetentní i ve vaření. Jídlo je dokonce i hlavní téma celé rodiny. „Často už večer v posteli přemýšlím, co si dáme ráno k snídani nebo u oběda mluvím o tom, co si uděláme k večeři. V zásadě si myslím, že o jídle si povídáme nejvíc,“ říká s nadsázkou herečka.

Právě proto si vybavení své kuchyně vybírala velmi pečlivě. Celá kuchyň je řešená velice prakticky a má útulné i veselé prvky. Nechybí jí moderní spotřebiče určené pro velkou rodinu, velké úložné skříně v červené barvě, pracovní plocha spojená se servírovacím barem nebo velký jídelní stůl. Zde se pak rodí i oblíbené speciality celé její rodiny, jako například pečené kuře na medu, jablečné koláče a ovocné saláty s domácími sorbety.

 

Vaříme se Sarah Jessicou Parker

 

Recept: Granita di café podle Sarah Jessicy Parker

Připravte si: šálek silného espressa, 50 g cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 3 lžičky kakaa, 1 lžíce Sambuca , 300 g jahod,  Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 

Více o celebritách na

www.story.czAutor: Soňa Stehlíková