Rovnocenná konkurence Brigitte Bardot ohromila svět ve filmu Horalka, za který získala Oscara. Od té doby šla z role do role a stala se symbolem Itálie, stejně jako Řím nebo Colloseum. Svůj půvab si uchovala dodnes. V šestasedmdesáti je elegantní, krásná a vyzařuje z ní sebevědomí a inteligence. „Za všechno, co na mně vidíte, vděčím špagetám,“ přiznala kdysi Sophia. O těstovinách se dokonce rozmluvila i ve své biografické knize. „Vždycky jsem na ně spoléhala. Jsou zdravým a účinným palivem pro tělo a mají potřebné sacharidy, které člověka udržují fit,“ doporučuje v jedné kapitole. Nejlepší jsou podle ní ty celozrnné v kombinaci s rajčatovou pastou. „Samozřejmě nemůžete očekávat, že po nich budete hubnout, když si jich nandáte plný talíř a polijete je hustou smetanovou omáčkou,“ nezapomíná dodat.


Na zdraví!

Jedna z nejkrásnějších a nejrespektovanějších světových hereček zároveň propaguje i střídmou konzumaci alkoholu. „Jedna sklenka červeného vína denně vám může jen prospět. Obsahuje řadu antioxidantů a příznivě působí i na srdce,“ svěřuje se s dalším tajemstvím své krásy Sophia Loren.

Její rady jsou pro mnohé ženy inspirací, proto herečka často a ráda prozrazuje různé detaily svého jídelníčku nebo rozdává tipy pro zdravý životní styl. Nedávno zveřejnila obsah své lednice a potraviny, které u ní doma nesmí nikdy chybět. Kromě těstovin byly na seznamu mořské plody, libové maso, olivový olej, bylinky, mozzarella a cibule.

Sophia také ráda poskytuje rozhovory gastronomickým časopisům, kde velice podrobně popisuje postup přípravy svých jídel. Čtenáři už vědí, jak si podle jejího receptu připravit třeba rajčatovou bruschettu, pečenou cuketu či plněné olivy.

 


Přísný spánkový režim

Při pohledu na Sophii Loren se nám může zdát, že i čas jde oblafnout. Není to ale jen kvalitní stravou v malých porcích, ale i pravidelným cvičením a relaxací. „Vstávám ráno v sedm a po desáté večer jsem už v posteli. Ráda a hodně chodím a občas zajdu na jógu,“ říká s tím, že stejně důležité je zaměřit se i na správné držení těla a ranní protahování. Pověstné jsou také její koupele v olivovém oleji, které si herečka nemůže vynachválit. Olej ji prý skvěle zjemňuje pokožku a prospívá i jejím vlasům. Velkou slabost má i pro pleťové krémy s obsahem nejrůznějších vitaminů a růžovou vodu na obličej, kterou nosí vždy při sobě.

 

Inspirujte se těstovinovou dietou slavné herečky:

1. DEN
Snídaně: Pomerančová šťáva, vařené vejce
Oběd: 60 g salátu z jakékoliv zeleniny s nízkotučným sýrem
Večeře: 115 g těstovin s krevetami, špenátový salát s nízkokalorickým dresinkem
Dezert: jablko
2. DEN
Snídaně: Malá miska cereálií či obilovin s odtučněným mlékem
Oběd: Ovocný salát a půl šálku tvarohu
Večeře: 115 g špaget s masovými kuličkami z libového masa, hlávkový salát
Dezert: hruška
3. DEN
Snídaně: Polovina bagelu s nízkotučným sýrem
Oběd: 115 g zelného salátu s vařeným kuřecím masem
Večeře: 170 g lasagní s nízkotučným sýrem, velká miska salátu
Dezert: 2 broskve

Vaříme se Sophií Loren:

Recept: Špagety Aglio olio

Připravte si: 2 stroužky česneku, 0,01 l olivového oleje (extra panenský), 0,150 kg špaget, mořská sůl,
celý černý pepř (může být i mletý), Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 Umíte si představit, jak bydlí taková miliardářská čivava? Čtěte Čivava Paris Hilton bydlí v kotci za milionyAutor: Soňa Stehlíková | Fotografie: www.isifa.com