Být fit znamená pro tuto burleskní královnu hodně. Ráda na sebe upoutává pozornost a miluje být jejím středem. Dita Von Teese si svým sex-appealem získala mnoho obdivovatelů, a není proto divu, že mnoho žen zajímá, jaké je tajemství její útlé postavy. Co se jejích triků týče, je přímočará a nezdráhá se prozradit i různé intimní detaily. Například zdůrazňuje, že jí při hubnutí pomáhá pravidelný sex, striptýz či vybraná strava v době ovulace. V neposlední řadě pak vyvážená strava a dvoudenní půst, který si naordinuje každý třetí měsíc.


Diety nedrží, sází na detox

V dnešní době je půst prostředkem pro očištění organismu od škodlivin a jedním ze způsobů detoxikace. Dita v tomto období nepřijímá pevnou stravu a pije pouze vodu. Velká část lidí si ale plete půst s dietou. „Spíše než pro hubnutí má půst význam pro odbourávání a vyplavování škodlivých látek z těla. Proto tento rituál držím pouze dva dny,“ prozradila temperamentní umělkyně, která si půst vždy naplánuje na období, kdy ji nečeká žádný velký stres.

Hodně pije. Během půstu potřebuje ještě více vody než obvykle, a to 3 až 3,5 litru denně. Nejlepší je podle ní nesycená voda, bylinkové čaje, minerálky nebo ředěné ovocné a zeleninové šťávy. V malé míře si může dopřát i ovoce nebo zeleninu. „Jeden den určitě vydržíte bez problémů jen o vodě. Dvou až třídenní půst už může organismu působit potíže, proto jídelníček oživím třeba o jablko, ananas nebo banán,“ popisuje svůj postup Dita. Po půstu je ale ve stravování velmi střídmá. Začne s menšími porcemi a především první den si dává pozor, aby bylo vše, co sní, lehce stravitelné, s nízkým obsahem tuku a cukrů.

 


Tělo formuje na striptýzu

Dita Von Teese není v Americe známá pouze jako modelka, herečka a návrhářka. Mezi celebritami je také velmi žádanou striptýzovou tanečnicí. Každý si jistě vybaví fotografie jejího speciálního čísla ze soukromé párty v Social Hollywood, kdy se po krátkém tanečním čísle vtěsnala do velké sklenice plné šampaňského. A právě tanec je dalším tajemstvím její štíhlé postavy. Dokonce prý dvě hodiny týdně praktikuje striptýz u tyče, při kterém se zapotí stejně jako v posilovně. Tanec, to je přísná disciplína. Vyžaduje koncentraci i vůli a nabízí zaručené výsledky do čtyř týdnů,“ říká Dita.


Korzety dělají zázraky

Dita Von Teese nedá dopustit na svůj oblíbený módní doplněk - korzety. Ty jsou také jedním z hlavních znaků jejího vytříbeného stylu. Dělají tělo tenčím, ženštějším a zároveň působí sexy. O svůj pas se ovšem modelka stará i jinými způsoby, které můžete vyzkoušet i vy.

Její denní menu se skládá z bílkovin (maso, ryby, vejce), ovoce, zeleniny a potravin bohatých na sacharidy (rýže, těstoviny). Vše ale s mírou.

Ze svého jídelníčku odstranila čokoládu a polotovary.

šest malých porcí denně.

Pravidelně dochází na masáže, které ji zbavují podkožního tuku na břiše.

Nebrání se ani zákrokům, jako je neinvazivní liposukce či liposukce zmražením.

 

Vaříme s Ditou Von Teese

Recept: Rožněná ryba s bylinkami podle Dity Von Teese

Připravte si: 1 sladkovodní ryba o váze 1,5 kg, petrželka, bazalka, rozmarýn, hrst cherry rajčátek, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 Autor: Soňa Puchmertlová | Fotografie: www.isifa.com