Být matkou a zároveň velmi úspěšnou herečkou není jednoduché. Dalo by se říct, že Reese nemá žádný volný čas, přesto za všech okolností vypadá skvěle a dokonale fit. Jak to dělá? Hlavním důvodem je její jídelníček, který je odshora až dolů plný zdravých potravin. Herečka si oblíbila především středomořskou stravu, která se skládá převážně z rybího masa a dalších mořských plodů. Nejčastěji si herečka dává rybí polévky nebo krevety. Miluje také sushi, ovčí a kozí sýr, celozrnný chléb, bio produkty, řecký jogurt, borůvky, maliny, mandle a med.

 

Posilování je hračka

Reese Witherspoonová nemá cvičení v lásce, přesto našla způsob, jak si své dokonalé křivky udržet. Každý den si udělá malý trénink v podobě několika cviků na bříško a nohy. Zkuste to také! Hned ráno si zapněte oblíbenou hudbu. Pro povzbuzení krevního oběhu se ještě v posteli protáhněte. Pak si lehněte na záda. Nohy jsou natažené, prsty směřují vzhůru. Ruce dáte v týl a hlava leží v dlaních. Pokrčte pravou nohu, zároveň zvedněte hlavu a paže. Natočte horní část trupu doprava tak, aby se váš levý loket dotkl pravého kolena. Mezi lýtkem a stehnem vznikne cca 90° úhel. Levou nohu pozvedneme a ponecháme těsně nad zemí. Pak strany vyměníme. Cvičení opakujte pravidelně, nejlépe každý den.

 

Na pomerančovou kůži jí zabírají bylinky

Hvězda filmů Pravá blondýnka nebo Velmi nebezpečné známosti má také osvědčený návod, jak se zbavit celulitidy. Jejím tajným receptem je čerstvá zelená petrželka, která je bohatá na vitaminy C a A. Má zároveň výborné detoxikační účinky a pomáhá tělu zbavit se nadbytečné vody. Jí proto tuto bylinku v každém salátu. Ve sprše si pak dopřeje masáž těla střídavě proudem studené a teplé vody. Působí to prý zázračně. Do koupele používá také mořské řasy, které podporují cirkulaci, nebo si dává pampeliškový čaj, který zbavuje tělo přebytečné tekutiny.

 

Tipy podle Reese Witherspoonové:

  • Třikrát do týdne si dává k snídani avokádo. Je bohaté na rostlinné oleje, ale obsahuje také spoustu vitaminu A, C, E a komplexu B, které jsou všechny nezbytné pro zdravou kůži.
  • Každý den si připravuje speciální nálev – uvaří ve vodě kůru z bio citronu a nechá odstát přes noc. Pak ho vypije hned po ránu. Působí prý skvěle při hubnutí.
  • Hladkou kůži si pak udržuje obkladem z papáji. Její dřeň totiž pomůže zbavit se odumřelých kožních buněk.
  • Jí 5x denně.
  • Vždy ji potkáte s láhví neperlivé vody.

 

 

Inspirujte se jejím jídelníčkem!

Snídaně: Ovesná kaše s medem + šálek neslazeného černého čaje nebo citrónová šťáva
První svačina: Ovoce
Oběd: Lososový salát
Druhá svačina: Mléčný koktejl nebo libovolný kousek sýra
Večeře: Kuřecí salát nebo filet z mořské ryby s grilovanou zeleninou

 

Vaříme s Reese Witherspoonovou:

 

Recept: Vařená treska s bazalkou a sušenými rajčaty

Připravte si: 600 g tresky i s kůží, 1 svazek bazalky, 300 g sušených rajčat, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 

 Autor: Soňa Puchmertlová | Fotografie: www.isifa.com