Dům s drsnými vzpomínkami

Legendární anglická rocková skupina Rolling Stones je vedle Beatles vůbec nejslavnější, co naše planeta zatím má. Svým originálním stylem ovlivnila řadů lidí a úspěšně koncertovala po celém světě.

Přesto, že si její lídři prošli všelijakými peripetiemi, tragickými událostmi a drogovými i alkoholovými závislostmi, byli pořád aktivní a stále víc slavní.

Není tedy divu, že o okázalý dům, který Jo získala při rozvodu s extravagantním kytaristou, je nyní velký zájem. A to byla jeho vyvolávací cena 13 milionů liber, což je více než 425 miliónu korun.

Party pro 300 kamarádů

Obrovský lovecký zámeček v Kingstonu Vale zaznamenal několik událostí ve své době. Ronnie a jeho bývalá manželka Jo ho koupili před více než deseti lety právě za účelem pořádání velkolepých rautů a večírků.

Každý rok tu hostili párty pro 300 nejbližších přátel, pořádali tu velkolepé svatby, slavili výročí, narozeniny i jubilea. Atmosféra zde byla prý pokaždé naprosto nepopsatelná a nezapomenutelná.


Mick Jagger (uprostřed), Ronnie Wood (vlevo) a Keith Richards. Chybí už jen bubeník Charlie Watts a Roling Stones jsou tu.

Kuchyně? Jedině rustikální

Původní majitel domu, princ Albert, zde nechal vytvořit výjimečný interiér, který zdobí dřevěné a mramorové ostění či kazetové stropy, známé z první třetiny 20. století.

V každé místnosti jsou nádherné starožitné kousky a jindy tmavé rohy oživí drobnosti v podobě porcelánových a křišťálových váz a sošek. Za zmínku stojí určitě i společenská místnost s kulečníkem, nebo velký pokoj, který je součastně pracovnou i místem setkávání s návštěvami nejvzácnějšími.

Pro kulinářské nadšence je pak doslova požehnáním rustikální kuchyně, která umožní například efektivní umístění nádobí, spotřebičů i osvětlení. Romanticky založení hosté zase jistě ocení, že se při pití kávy dívají z velké terasy do zahrady.


Dům má tři kuchyně z toho ta hlavní, reprezentativní má vytlačované, hliníkové, stropní panely, kamennou podlahu, spíž a lednici, jako samostatnou místnost, do které můžeš vstoupit.

Gotická jídelna

V domě se nachází i jídelna v gotickém stylu, kde dokonce chtěli členové Rolling Stones v jednu dobu zřídit luxusní restauraci. Z plánů nakonec ale sešlo, protože místní památkáři byli proti.

Skupina se ale tímto nenechala odradit a nedávno se vrhli střemhlav do zábavního průmyslu, počínaje ohromným řetězcem restaurací a nočním klubem v Hollywoodu. Hodně tím ale riskují, protože spousta jejich předchůdců v tomto odvětví neuspěla.

Jejich konkurenti jako například Planet Hollywood and Hard Rock Café zažívají krize, dokonce dostali ponižující finanční výprask, i když ještě pořád fungují.

První Rolling Stone základnu plánuje skupina otevřít v létě příštího roku na Hollywood & Highland centrum. Jejich řetězec bude menší, luxusnější a Stouni tvrdí, že se bude lišit a bude více trendy.


Kuchyně je opravdu stylová.

Alkohol nahradil džus

A jak se změnil apetit členů skupiny, kteří dřív holdovali nezdravému způsobu života? Většina z nich zanechala bujarého života a alkoholu, drog a kouření se prý už ani nedotknou.

I když sem tam prolítne médii zpráva, že některý z členů, konkrétně třeba Ronnie Wood, se k démonu zvanému alkohol opět vrátil. Ale třeba Mick Jagger mluví jinak...

„Kouření, pití a drogy už pro mě dnes neznamenají vůbec nic,“ řekl sedmašedesátiletý zpěvák Rolling Stones v rozhovoru pro německý časopis Focus. Prý se dnes cítí mnohem lépe, než třeba před patnácti lety, kdy jeho snídaně byla cigareta a láhev whisky.


Z jídelny chtěl Ronnie Wood udělat restauraci.

Na turné treska nebo hovězí

Co si slavná skupina objednává do zákulisí při koncertech a turné? V kuloárech se šušká, že jsou opravdu náročnými jedlíky a chtějí mít všechno přesně tak, jak udává jejich pečlivě sepsaný seznam.

Mezi pochutinami se objevuje třeba hovězí sendvič s křenem, čerstvá treska, čokoládové tofu, borůvkové koláče s javorovým sirupem, láhve borůvkové či jiné ovocné šťávy, anglické speciality, několik druhů sushi a tak dále.

Vše samozřejmě musí být bio. V každé zemi také předpokládají, že je pořadatelé vezmu na honosnou večeři do nějaké vyhlášené špičkové restaurace, kde rádi ochutnávají místní speciality.


U kulečníku se to pilo...

Text: Soňa Stehlíková
Foto: Profimedia.cz

Chcete vědět více ze světa celebrit? www.Story.czAutor: Soňa Stehlíková | Fotografie: Profimedia.cz