Od hladovění k vegetariánství

Kariéru Petry Němcové odstartovalo vítězství v soutěži Elite Model Look, které ji katapultovalo do centra evropské módy, do Milána. Odtud pak byl jen krůček do Ameriky. Jak ale Petra přiznala, vydělávat si v zahraničí jako modelka nebylo zpočátku vůbec jednoduché.

„Bojovala jsem s váhou, abych měla americkou velikost nula a dostala práci na přehlídkách. Svého času jsem jedla jen mrkev, rajčata a jablka, abych byla hubená,“ prozradila.

Její život se od základu změnil v roce 2004, kdy přišla o milovaného partnera a sama byla těžce zraněna v Thajsku při ničivé vlně tsunami. Od té doby je jméno Petry Němcové spojováno hlavně s charitativními projekty.

Její život už není o drastických dietách, i když zdravou stravu samozřejmě preferuje. Nejí maso, vyhýbá se i dalším živočišným produktům. Miluje pohyb, nyní dokonce tančí v soutěži Dancing With The Stars.

Ve volném čase ráda poslouchá hudbu, dívá se na filmy nebo vaří. „Času moc není, ale občas ráda pozvu přátele na večeři, a to se pak snažím překvapit nějakým dobrým a méně obvyklým menu,“ dodává topmodelka.

Recept Petry Němcové: Thajské kari s tofu

Připravte si: 100g tofu, 200 g zeleniny, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

O Petře Němcové čtěte více: 

                                                   Autor: Marie Sojková | Fotografie: www.isifa.com