,,Pamatuju si, že když mi bylo tak deset až dvanáct let, měla jsem poprvé usmažit cibulku. Maminka mi řekla, že cibulka musí být dozlatova, ale najednou byla úplně černá a kouřilo se z ní, takže šla rovnou do koše.

Když jsem se pak v sedmnácti vrhla do kuchyně, první, co jsem dělala, byly kynuté knedlíky a králík na smetaně. Knedlíky byly ovšem tvrdé jako puky, takže od té doby jsem se raději o kynuté těsto nepokoušela. Králíka již ale umím.“

Kristina je i tanečnice a choreografka, a tak se snaží jíst zdravě. Miluje saláty, ale zároveň má ráda českou kuchyni a smetanové omáčky. Postupuje podle dvou kuchařských knih své babičky, která vařila výborně. Ale když něco doopravdy tzv. hoří, nebo když Kristina třeba neví, jaké maso má koupit, volá svému druhému tatínkovi, který je jedním z nejlepších kuchařů u nás. A ten jí okamžitě poradí.

 

Recept: Tyrkysové rizoto

Připravte si:  2–3 ks kuřecích stehenních řízků, 1 ks brokolice, 1 velká cibule, smetana na vaření, kari, 2 hrníčky rýže, 3 hřebíčky, 3 hrníčky vody Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 

Tip pro gurmány podle Kristiny

Creperie U slepiček v Průhonicích

„Mají tam vynikající palačinky a je tam skvělá obsluha.“

„Fazolky na kyselo

na smetaně, to je moje nejoblíbenější jídlo už od dětství.“

„Polévka je grunt,

proto ji miluju. Čím jsem starší, tím víc.“

„Velmi ráda peču.

Teď mám zrovna oblíbenou kefírovou buchtu.“

 

Story 27

  • BOB KLEPL utíká před revizory, přestože jezdí s platnou jízdenkou. Oni už ho ale poznávají. „Toho pána nechte projít,“ šeptali si prý nedávno ve vestibulu na Můstku, když si chystal oblíbený výstup.
  • KATEŘINA KRISTELOVÁ nafotila se svým manželem sérii fotografií. Jak si vedl hokejista před objektivem?
  • Topmodelka PETRA NĚMCOVÁ se svojí kamarádkou a manažerkou KAROLÍNOU BOSÁKOVOU nafotily exkluzivně pro Story módní editorial. Jak jim to ladí v práci a v životě se dozvíte v rozhovoru, a na módních stránkách můžeme obdivovat, jak jim to spolu sluší v aktuálních trendech - modré a bílé s černými akcenty.
  • Útulný dvoupokojový byt v Praze s kuchyňským koutem a prostornou lodžií dostala česká Miss 2011 JITKA NOVÁČKOVÁ jako jednu z výher v soutěži krásy. Bezplatně ho může užívat celý jeden rok. Zašli jsme se podívat, jak si v něm žije.

 


Více o celebritách čtěte na www.story.czAutor: Marie Skrčená, Story