Učila jsem se u své milované babičky. Byla skvělá kuchařka. Sedávala jsem s ní v kuchyni a vstřebávala jsem tak všechny její zkušenosti.

Vařit samostatně jsem začala až ve chvíli, kdy už tady bohužel nebyla. Postupně se z toho stal můj koníček, moje vášeň, druhá část mé osoby.“ Markéta ráda připravuje maso, ryby a zeleninu. Sladké věci dělá jen velmi málo, protože je sama nejí, ale když je potřeba, nemá problém upéct dort, usmažit palačinky nebo uvařit ovocné knedlíky.

Každopádně všechny pokrmy připravuje s láskou a to je na výsledku vždycky znát. „Rodině se nejvíc zavděčím rybami nebo masem, manžel má navíc rád těstoviny na jakýkoli způsob a saláty. A malá Christel jí to co my. Vůbec jí nevadí, že je to třeba malinko ostré nebo že tam jsou houby.“ Markéta umí i klasickou českou kuchyni, například svíčkovou, ale vždy se ji snaží odlehčit. To znamená, že mouky a smetany dá jen polovinu, než bývá zvykem.

 

 

Recept: Vepřové kotlety s kapustičkou

Připravte si: 1 menší kuřecí prsíčko nakrájené na malé kousky, 1-2 mrkve nakrájené na kostičky, 1-2 brambory nakrájené na kousky, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 


 

Tip pro gurmány podle Markéty

„Restaurace, kam ráda chodím,

jsou všechny, které spadají pod Zátiší Group. Teď v létě je to nejvíc Žofín Garden, protože tam nejen skvěle vaří, ale navíc mají dětské hřiště. Ideální kombinace!“

„Stačí jen sklenička

dobrého vína a jsem v sedmém nebi.“

"Nejraději mám

dobré a správně upravené maso na grilu. Tedy klasická svíčková, pupek či vysoký roštěnec. Jen lehounce osolené a opepřené.“

Story 25
  • IVANA JIREŠOVÁ nemá klidné spaní. Pořád jí v hlavě běhají neradostné myšlenky. Jak moc jsou neradostné, ví jen ona sama. O dceru Sofii se totiž musí dělit ve střídavé péči.
  • K setkání s LEOŠEM MAREŠEM je potřeba vyvinout nadlidské úsilí. Když už ho ale doženete, je upovídaný a zábavný společník. Tak jsme se například dozvěděli, proč schovával Leoš svoje ferrari a který z jeho synů je víc po něm…
  • Zatímco řada českých celebrit jezdí uzavírat sňatky do zahraničí, modelka ALENA ŠEREDOVÁ přijela kvůli svému velkému dni z Itálie do Čech.
  • K nejnovější módní editorial se inspiroval stylem ikony šedesátých let Jackie Kennedyové Onasissové. Požádali jsme herečku DANU MORÁVKOVOU, aby si zahrála na někdejší americkou první dámu a oblékla elegantní modely s noblesou Jackie O.
  • DENISA DOMANSKÁ dostala svůj první byt jako odměnu za výhru v letošní soutěži krásy. Chystá se v něm začít žít už po prázdninách, ale nás pozvala na návštěvu už teď.


Více o celebritách čtěte na www.story.czAutor: Marie Skrčená, Story | Fotografie: www.isifa.com