Teri Hatcher je jednou z nejlépe placených amerických hereček, přestože se narodila v rodině, která měla k této branži hodně daleko. Otec byl nukleární fyzik, matka se živila jako programátorka.

Jejich jediná dcera měla v rodinné tradici pokračovat, ona ale od dětství raději tancovala, než aby seděla u počítače. I když se původně chtěla věnovat matematice, zájem o divadlo její plány změnil. Nedokončila proto odbornou technickou školu a začala studovat konzervatoř v San Francisku. Krátce nato pohledná tmavovláska zaujala natolik, že ji začali obsazovat do mnoha seriálů a filmů. Popularitu získala třeba v televizním seriálu Superman a zazářila i jako bond girl ve filmu Zítřek nikdy neumírá s Piercem Brosnanem. Ten pravý úspěch si ale začala užívat až v roce 2004, když přijala roli rozvedené Susan Mayerové v seriálu Zoufalé manželky.


Vaří ostošest

Přestože se jako Susan Delfino zmůže maximálně na otevření láhví vína nebo na donášku fastfoodového jídla, v reálném životě Teri při vaření exceluje. Na svém profilu na facebooku dokonce vystavila několik fotografií své štědrovečerní hostiny. Album nazvala »Veselé vánoční hody« a své fanoušky ohromila hned dvaadvaceti obrázky ze své domácnosti. Nechyběl třeba jablkový koláč, citronový cheesecake nebo mísa s kuřecím masem a špenátové rizoto. Její příznivci ji tenkrát moc chválili a to i přesto, že na fotkách byla nenalíčená, s brýlemi a v teplákách. "Vánoce pro mě znamenají jídlo. V podstatě není šance najít v domě přes svátky hladovějícího člověka," říká.

 


Jídlo zapojila i do charity

O jídle se ve spojitosti s Teri mluvilo i v dobročinné sféře. Nedávno se totiž spojila s nadací, s níž vytvořila projekt Chléb – umělecký projekt, jehož cílem je pomoc hladovějícím dětem v Americe. Tato charita je na internetu velice populární a hezký profil jí nedělá jen samotná Teri Hatcher, která vypadá stále štíhle a sexy. O tom svědčí i anketa časopisu People z roku 2005, která ji uvedla mezi padesáti nejkrásnějšími lidmi světa.

Paradoxem tedy je, že si tato kráska není jistá svým tělem. Dokonce tak moc, že skoro vůbec nenosí bikiny. Nesnáší cvičení a posilovny ji děsí. Vyhýbá se i rychlým dietám a hubnoucím programům. Štíhlou postavu si prostě udržuje vyváženou stravou, tancem a rychlou chůzí. Pravidelně také užívá doplňky stravy, které jsou založeny na zrychleném trávení, či pilulky na podporu hubnutí, které zároveň potlačují chuť k jídlu.

Ráda jí grilované kuře nebo dušené ryby s čerstvou zeleninou. Paparazzi ji ale několikrát načapali i s pizzou či brambůrkami. Její jídelníček se ale dlouhodobě skládá ze zdravých potravin. Ke snídani má nejraději ovesné vločky, k obědu pak tuňáka a večer si pošmákne na velkém salátu.

 

Vaříme s Teri Hatcher

 

Recept: Kuskus s cuketou a mátou

Připravte si: 250 g cuket, 250 ml horkého zeleninového vývaru, 250 g kuskusu, 2 lžíce olivového oleje, 1 lžíce nakrájené máty, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...Autor: Soňa Stehlíková | Fotografie: www.isifa.com