Příklad pro děti

Už jako zpěvačka skupiny No Doubt se stala Gwen Stefani symbolem módní extravagance, odvahy a pestrosti. Dnes chce být především vzorem pro své dvě děti, proto pravidelně cvičí a nedrží diety.

Vsází ale na zdravá jídla a kontroluje příjem vitaminů a minerálů. Jí také mnohem více bílkovin než sacharidů. Její jídelníček obsahuje nejrůznější vody, ale také dlouhý seznam bio zeleniny, ovoce a jiných zdravých položek.

Tyto potraviny rovněž nikdy nechybí ani na seznamu „požadavků“, které si popová zpěvačka nechá naservírovat do zákulisí šatny při každým jejím turné.    

 

Zdravá hostina i na koncertě

Když to naposledy roztočila americká zpěvačka v Praze, její menu bylo vskutku bohaté. Na stole nechyběly tři balíčky sójového mléka, konvice horkého mátového a heřmánkového čaje, bio med, čerstvé citrony, nebo káva bez kofeinu. Na výběr měla také z celé řady bio zeleniny.

Nejvíce si ale pochutnala na okurkách, řepě, mrkvi, špenátu, svazku italské petrželky a celeru. Jako malé chuťovky pak pro ni byly přichystány misky s kešu oříšky a mandlemi. Hlavní chod nebyl o nic chudší a přesně podle nároků Gwen. Čekala na ni velká vegetariánská mísa z ekofarmy s dresinkem a čerstvě dovezené tropické melouny, banány, jahody a hrušky.


 Honosné rodinné sídlo v Beverly Hills má čtyři ložnice, čtyři koupelny, velkou společenskou místnost a prostornou kuchyni s jídelním koutem.

Bio strava na stříbrném podnose

Říká se dokonce, že Gwen rovněž trvá na tom, aby všechny potraviny, které jí donesou do zákulisí, byly na stříbrných podnosech. Někteří organizátoři se také svěřili, že zpěvačka chce mít mnohdy k dispozic i jídelní lístek z nejlepších restaurací v dané oblasti, aby si popřípadě mohla ještě něco doobjednat.

Na manýry popové hvězdy ale pořadatelé většinou rádi přistoupí a snaží se jí splnit každé přání. Vědí totiž, že její vystoupení je dokonalé a že pokaždé zazáří.

Drastické diety začala nenávidět

Jak na turné, tak i v osobním životě si Gwen Stefani dává záležet na tom, co se objeví na jejím stole. Dříve nedala dopustit na diety, to se ale od porodu jejího prvního syna změnilo.

„Už od šesté třídy to byl neustálý boj a noční můra. Když se mi ale narodil Kingston, tak jsem začala drastické diety naopak nenávidět. Stejně nezabírají a jen škodí organismu,“ nechala se slyšet zpěvačka.

Dnes jí raději zdravě, naučila se vydatně snídat a pak jíst malé porce po celý den. Občas si ale neodepře ani své oblíbené pochutiny jako sušenky, pizzu, nebo sushi.

 
Kuchyň je zařízena v moderním stylu stejně jako přilehlá jídelna.

Trénink vrcholového sportovce

Zbytek času, který Gwen Stefani má, tráví hlavně cvičením. Obvykle s ní pracuje osobní trenér Gunnar Peterson, který na zpěvačku pěje jen samou chválu: „Dostane koncept, ve kterém jsou zahrnuty všechny složky pro správný životní styl, a dodrží je. Její denní režim zahrnuje zvedání závaží, běh, box a zvládne silový i vytrvalostní trénink. Na to se dívat je neuvěřitelné. Proto také její vzhled motivuje tolik lidí.“

Doma vaří manžel

Gwen je nejen umělkyně, která tráví hodiny a hodiny v nahrávacím studiu, ale i návrhářka, manželka a hlavně matka dvou dětí na plný úvazek. Přesto připouští, že práce v domácnosti, konkrétně vaření, nechává raději na manželovi Gavinu Rossdaleovi.

Sama si prý těžko poradí i s obyčejným toastovačem.. „On vaří každý den. Miluje nakupování a rád v kuchyni experimentuje,“ říká Gwen Stefani, která se kulinářskými dovednosti svého manžílka všude chlubí.

Text: Jana Švecová
Foto: Profimedia.cz