Bílé kuchyně zaznamenaly několik zajímavých posunů. Především všechny ty, o kterých už jste si tu mohli přečíst, tj. mají jinak uspořádanou sestavu, sezení u vaření, více zdobných prvků, obliny, atp.


Přibližně bílá

Zářivá bělost, která byla dřív podmínkou, už také není tak dokonalá, někdy je bílá spíš of-white, někdy smetanová, jindy hází šedavé tóny. Měkká šeď vůbec bílou dost často doprovází. Ať už se jedná o pracovní pult a další prvky z šedého umělého kamene či o šedý tón u dřevěných skříněk, výsledkem je velmi čistá a elegantní sestava. Vlastně, když se to tak vezme, ty opravdu čistě bílé velké kuchyně jsou trochu vzácné. Vlastně – jednu velmi pohlednou má ve své nabídce značka Häcker, ale ty bývalé sestavy moc nepřipomíná. Na dvířkách je dekor inspirovaný orientem, pod skříňkami retro podstavce, ale o kuchyních této značky ještě bude řeč…

 


Mimikry

Hladkou a vysoce lesklou plochu bílých bývalek teď čeří různé designérské výboje. Tím největším snad byla sestava od Caesarstone, také byla pořád obklopena zvědavci. Na trh jde značka s více než 150 barvami a povrchy, ale v Miláně byla vystavená kuchyně oblečená do zářivě bílé krokodýlí kůže. Tedy – na první pohled. Samozřejmě, že jde jen o vzhled, nikoliv o autentický materiál, to by chudáci krokodýli nemohli přežít. Přesto, že je sestava nádherná, atraktivní, ergonomická, vysoce funkční a opravdu bílá, designéři se s tím nemohli spokojit. Jakmile otevřete dveře, objeví se přírodní dřevo. A tak to prostě teď s bílými kuchyněmi chodí. Ale ještě k té krokodýlí. Když se uzavře, zůstane jen hladký pult a skříň. Horní deska velkého pultu se odsouvá a ukrývá varné i mycí centrum. Krček elegantní baterie samozřejmě zajíždí a vyjíždí podle potřeby, aby se mohlo uzavřením uklidit. Marná sláva, ty současné, moderní a kompaktní kuchyně mají něco do sebe. Když zazvoní nečekaná návštěva, stačí zasunout desku a je to. Můžete si pak posedět s přáteli a drinkem u čistého krokodýlího pultu.
 Autor: Vladimíra Storchová | Fotografie: SIM Eurocucina