O tom, že je teď všechno barevné, jsme už opakovaně mluvili, vyhnout se tomu nedá. S barevnými detaily nám pomáhají i drobné předměty, o kterých většinou neuvažujeme koncepčně, jen je náhodně potkáváme a dokupujeme. Zkuste to tentokrát jinak.


Potřeby pro byliny

Ten, kdo má kuchyni rád a rád v ní tvoří, určitě řeší přísun čerstvých bylinek a každé jaro seje nebo si přináší už vzrostlé bylinky domů. Samozřejmě je můžete jen tak postavit někam na okno a budou sloužit svému účelu, ale proč si trochu nepohrát. Už samotné promyšlené sesazení vytvoří směs zelení a lístečků, nejen užitečných, ale i dekorativních, a tak by stejně pohledný měl být i truhlík či květináč. Designově čistý a navíc s přidanou funkcí je dvoukvětináč s ouškem pro nůžky na stříhání bylinek. Je to pěkný nápad, který nemusíte shánět někde v cizině - u nás ho prodává firma Decoform. Materiálově a barevně můžete sladit i další potřeby, jako jsou konvička na zalévání, nádobka na rosení, různé podložky...


Barvy ke květinám

Stejně jako jiné předměty i květináče se probarvily na nejvyšší možnou míru, můžete je tedy sladit s tím, co už v kuchyni je, ať už jsou to mísy na kuchyňské práce, odkládací nádobky či dózy. Myslete také na barvu květů, které květináč bude hostit.

Pokud jezdíte pro byliny na trh, pořiďte si na ně omyvatelnou, barevnou a velmi praktickou tašku. Až skončí nakupování bylin a zeleniny, bude v kuchyni působit esteticky a může sloužit jako variabilní odkládací prostor.

Vidět design jako něco vznešeného a mluvit jen o tom, o čem se hodně píše, to je vlastně tak trochu nesmysl. Mnohem těžší je všímat si i věcí neoceňovaných, maličkostí, které nás provázejí na každém kroku. Pokud tyto předměty splňují přísná estetická měřítka a dobře vykonávají určenou funkci, je dobrý design přítomen.

Více tipů nejdete na www.decoform.czAutor: Vladimíra Storchová | Fotografie: Decoform